Newsy
zegarki Apple Watch

Kilka dni wcześniej informowaliśmy Was, że największy chiński market na rynku Alibaba, został pozwany przez jedną z paryskich firm, w celu ochrony produktów swoich marek. Alibaba, a raczej należące do niego serwisy, słynie z podróbek, które są tanie i jest na nie olbrzymi popyt na całym świecie. Rzecz jasna, firma nie jest uwikłana w proceder zajmujący się podrabianiem produktów. To sprzedawcy, którzy handlują na tamtejszej platformie posuwają się o podrabiania właściwie wszystkiego – od gadżety, po modę. Choć Alibaba wcześniej nie reagowała na stawiane jej zarzuty, to teraz postanowiono to zmienić.

Alibaba wprowadza system identyfikacji podróbek, który ma pomóc klientom w podjęciu decyzji, czy dany towar jest legalny czy też nie. To także odpowiedź na zarzuty jednej z paryskich marek, która chce udowodnić przed sądem, że Alibaba nie robi nic, by wykluczyć sprzedawców handlujących podróbkami. Nowy system walki z podróbkami ma działać w oparciu o jednorazowe kody. Nazywa się Dotless Visual Code – pomysłodawcą nowego rozwiązania jest firma Visualead. Jak owy system ma działać?

Nabywa, który otrzyma przesyłkę, a wraz z nią specjalny jednorazowy kod, za pomocą którego będzie mógł sprawdzić – dzięki aplikacji Taobao – czy zakupiony towar jest oryginalny, czy też trafiła się mu podróbka. Pomysłodawcy systemu są zdania, że kody jednorazowe są świetnym rozwiązaniem, któremu długo fałszerze nie będą mogli sprostać. Sklepy, które jako pierwsze wprowadziły system jednorazowych kodów to L’Oreal, czy Ferrero. Alibaba ma nadzieję, że nowy system szybko zdobędzie popularność i pozwoli choć w pewnym stopniu ograniczyć proceder związany z handlem podróbkami. Marzenia ściętej głowy?

Apple przygotowuje aktualizację dla Apple Watch

Zegarek Apple cieszy się ogromną wręcz popularnością, z którą nie mogą poradzić sobie sami twórcy – nie są w stanie dostarczyć tyle zegarków, na ile pozwala popyt. Choć zadanie jest trudne, to jednak firma z Cupertino doskonale zdaje sobie sprawę z tego co robić, by zegarek sprzedawał się dobrze, ale i popyt na niego ciągle rósł. Warto zauważyć, że oprogramowanie Apple Watcha nie jest wolne od wad. Użytkownicy już od jakiegoś czasu skarżą się na niepoprawne działanie systemu, długość jego pracy, czy złą komunikację pomiędzy zegarkiem, a smartfonem. Aktualizacja, która jest w drodze, ma rozwiązać kilka z przedstawionych przez użytkowników problemów.

Zachodnie media twierdzą, że aktualizacja skupi się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa, a także rozszerzy współprace z zewnętrznymi urządzeniami – jak na razie Apple Watch jest w stanie komunikować się wyłącznie z iPhonem. Podobnież zmianie ma ulec także system odpowiedzialny za zdrowie i fitness – np. wyeliminować problem ze źle mierzonym ciśnieniem. Kiedy można spodziewać się aktualizacji? Najprawdopodobniej, zostanie ona ogłoszona już w czerwcu, podczas konferencji WWDC.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?