Newsy
HEAD

Witamy w zimnym, mrocznym i zmechanizowanym świecie przyszłości. Świecie gdzie porządku pilnuje wszechmocna Firma, podróże międzygwiezdne to norma, a człowiek niepodzielnie panuje nad wszystkim, do czego zdoła dotrzeć. Oczywiście do czasu. Witamy w świecie Alien: Isolation!

Alien Isolation

Tak jest, to z całą pewnością jest dobra nowina dla wszystkich fanów widowiska, które w 1979 roku pokazał światu duet Ridley Scott i Hans Rudolf Giger. Ten pierwszy stał się dzięki filmowi Obcy, 8 Pasażer Nostromo sławnym na cały świat reżyserem, twórczość tego drugiego, artysty i rzeźbiarza, w końcu trafiła do większej publiczności. Wynik ich współpracy do dziś budzi grozę, i można śmiało powiedzieć, że tytułowy Alien, jest jedną z najbardziej przerażających kreatur w historii (no, może ustępuje jedynie Magdzie Gessler 😉 ).

Gier z udziałem monstrum było już sporo – jednak głównym mankamentem wielu z nich było to, co nie spodobało się fanom również w filmowych kontynuacjach – Obcy pojawiał się w nich masowo, był mięsem armatnim, przez którego zastępy trzeba było sobie po prostu wyrżnąć drogę. Próżno szukać dusznego, klaustrofobicznego klimatu pierwszej części, w której jeden potwór powoli, konsekwentnie wybija całą załogę, a bardziej od niego samego, człowiek bał się ciemności i kryjącego się w niej pytania – czy coś tam jest?

Alien Isolation

Twórcy Alien: Isolation postanowili wrócić do klasyki, do pierwszego filmu z serii, dlatego będzie można spotkać tylko jednego Obcego – za to będzie on potężny, wszechobecny i zabójczo groźny. Gra będzie polegała na ciągłej ucieczce, kluczeniu, chowaniu się i zwodzeniu potwora, w taki sposób, żeby udało się znaleźć wyjście z patowej sytuacji. Czyli klimat, klimat i jeszcze raz klimat!

Akcja umiejscowiona będzie kilkanaście lat po wydarzeniach znanych z filmu. Na Nostromo wysłana zostaje córka Ripley, która ma poprowadzić misję zwiadowczą i ewentualnie ratunkową. Po dotarciu na miejsce okazuje się jednak, że problemy nie były techniczne. Wręcz przeciwnie, były tak bardzo cielesne, jak tylko mogą być!

Alien: Isolation dostępne będzie na PC, i obydwie konsole – Xbox i PlayStation. Coś czuję, że czekają nas nieprzespane noce z kołdrą na głowie!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?