Felietony
Do you speak English?

Nauka języka angielskiego stała się priorytetem. W szkołach kładzie się duży nacisk na jego naukę, jednak nie wszyscy mają zdolność do przyswajania ogromnych ilości słówek. Pomocne są wtedy nie tylko kursy językowe lub dodatkowe korepetycje, ale i aplikacje mobilne. Aplikacje do nauki języka angielskiego na smartfona czy tablet łączą często ciekawą zabawę z bardzo efektywną nauką. Prezentujemy najciekawsze aplikacje językowe. Angielski na piątkę ze smartfonem i tabletem

MyWordBook – wirtualny słownik kieszonkowy

Aplikacja umożliwia naukę angielskich słówek, za pomocą wirtualnych fiszek opatrzonych odpowiednim obrazkiem. Dodatkowo klikając na dane słówko dziecko może usłyszeć poprawną wymowę i sprawdzić jaką ma definicję. Nauka podzielona została na 3 poziomy, skupiając się na początku na samej nauce, następnie użycia słów w praktyce oraz powtarzaniu. Cała aplikacja umieszczona jest w ciekawej szacie graficznej, co z pewnością skusi każde dziecko do językowej zabawy.

Ucz się języka Angielskiego – nauka języka w pigułce

Ucz się języka Angielskiego to bezpłatna aplikacja mobilna, która posiadaczom smartfonów i tabletów, w prosty i przyjemny sposób ułatwi dziecku naukę angielskiego. Aplikacja w postaci fiszek uczy podstawowych słów i zwrotów, zaznajamia użytkowników z gramatyką oraz zawiera testy sprawdzające poziom uzyskanej wiedzy. Tematyka podzielona została  na tematy tj. angielski potoczny, szkolny i zaawansowany.

SuperMemeo jako nowatorska metoda nauki języka

Aplikacja ułatwia naukę języka angielskiego w oryginalny sposób. Bazuje ona na innowacyjnych algorytmach, dzięki którym użytkownik może szybciej i skuteczniej przyswoić nowe słownictwo. Dzięki zastosowaniu w algorytmach optymalnej ilości powtórek, który minimalizuje czas przeznaczony na naukę. Istnieją badania, które dowodzą, że przy zastosowaniu tej metody można 15 razy szybciej nauczyć się języka obcego niż w tradycyjnych metodach nauczania.

LearnEnglish Elementary Podcasts – o czym mowa?

Aplikacja ułatwi dziecku zrozumienie języka mówionego. Materiał podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy z nich polega na słuchaniu wypowiedzi na temat różnych aspektów życia w Wielkiej Brytanii. Drugi etap to pytania sprawdzające, które weryfikują zrozumienie tekstu. Ciekawe historie z pewnością zaciekawią każdego.

Duolingo- zagraj ze mną

Ciekawą formę nauki przedstawia aplikacja Duolingo. Nauka opiera się na schemacie ćwiczeń w formie gry. Dziecko posiada określoną ilość żyć, które traci się w momencie nieprawidłowego uzupełniania zdania, niepoprawnego przeczytania określonych zwrotów lub błędnego zapisu (ich zapisania). Po utracie 5 żyć użytkownik zmuszony jest do powtórzenia wcześniejszych zadań, dzięki czemu efektywnie uczy się języka poprzez dobrą zabawę.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?