Newsy
iOS7_1-624x379

Nowy iPhone 5S już 10 września?

Apple doskonale umie stopniować napięcie. Daty kolejnych konferencji prezentujących nowe produkty giganta z USA są zawsze trzymane bardzo długo w tajemnicy, a same zaproszenia bardzo enigmatyczne. Nie inaczej było tym razem. Chociaż od kilku tygodni krążyły różne plotki mówiące, że konferencja odbędzie się najprawdopodobniej 10 września, dopiero teraz jest oficjalne potwierdzenie – które wraz z zaproszeniem wysłane zostało do dziennikarzy zajmujących się nowinkami technologicznymi.

iOS 7

Zaproszenie Apple

Sama inwitacja składa się z hasła „to powinno każdemu rozjaśnić dzień” i kolorowych kółek. Nawiązują one do nowego systemu, na którym będzie operował iPhone 5S – bo pod taką nazwą będzie można kupić go w sklepach. Największą nowością będzie nowy system operacyjny iOS 7. Jest on kolejną z kolei edycją autorskiego systemu dedykowanego tylko produktom z nadgryzionym jabłkiem na przedzie. I to on będzie największą rewolucją w nowym iPhonie – można raczej zapomnieć o dużych zmianach w wyglądzie zewnętrznym. Ale do ewolucyjnych, a nie rewolucyjnych rozwiązań, Apple zdążył już przyzwyczaić, więc nie powinniśmy się za bardzo dziwić.

iOS 7

iOS 7

Nowy system operacyjny ma być jeszcze łatwiejszy w obsłudze, bardziej intuicyjny oraz… ładniejszy. Mają to zapewnić przyjemniejsze, bardziej stonowane kolory. Chociaż tęczowy wygląd menu zyskał już grono zaciekłych przeciwników, wiele osób mówi, że rzeczywiście spełnia dobrze główne założenia – ma być prosty i przyjemny dla oka, a jednocześnie ciągle wykazywać się płynnością działania i bezawaryjnością. iOS słynie ze swojej niezawodności i konstruktorzy za każdym razem podkreślają, że nowy system był robiony z myślą o jeszcze większej optymalizacji.
Oczywiście w systemie można będzie znaleźć wiele nowych funkcji, a także odświeżone opcje, które doskonale sprawdziły się w poprzednich odsłonach systemu operacyjnego iPhona. Począwszy od możliwości grupowania zdjęć bardziej komfortowo niż w galerie, wielozadaniowości, którą w końcu zyskał telefon Appla, po takie funkcje jak AirDrop mające ułatwić dzielenie się multimediami ze znajomymi, czy iCloud Keychain który jest zestawem elektronicznych kluczy – haseł, którymi posługujemy się na co dzień.

iOS 7

Konstrukcja iPhone 5S

Ekran, który tak denerwował użytkowników iPhone 5 zastąpiony jest technologią IGZO, która ma dostarczyć naprawdę dużych wrażeń wizualnych. Powiększona ilość pamięci RAM (spekuluje się, że nowy iPhone będzie miał jej 2 GB) powinna poprawić szybkość i płynność funkcjonowania aplikacji. Telefon ma posiadać lepszy aparat – 8 megapikseli, a także dwie lampy błyskowe – by poprawić oświetlenie zdjęć. Nie wiadomo czy smartfon będzie dostępny w innych kolorach niż standardowy czarny i biały, ale intensywna kolorystyka zaproszenia mogłaby na to wskazywać.

iOS 7

Tańszy model iPhone 5C?

Bardzo ciekawą kwestią pozostaje szeroko komentowana plotka, jakoby Apple miał przedstawić na konferencji również tańszą wersję nowego telefonu – 5C. Miałby mieć on plastikową obudowę i mniejszą ilość funkcji. Firma starałaby się w ten sposób dogonić galopujący rynek tanich smartfonów opartych o system operacyjny Android. Obecnie udostępnione przez Google oprogramowanie posiada aż 80% smartfonów na rynku – zdecydowanie najwięcej z tzw. low-endu, czyli niższych półek cenowych. Apple bardzo długo bronił się przed tanim rozwiązaniem, ale realia rynku zaczynają dotyczyć nawet wizjonerów z Kalifornii.

iPhone 5C

Czy nowy iPhone znów będzie hitem na rynku? Dotychczas Apple nigdy nie zaskoczył fanów radykalną rewolucją, teraz też nie powinno być inaczej – najprawdopodobniej dostaniemy sprzęt który będzie idealnie celował w oczekiwania konsumentów. I warto podkreślić – oczekiwania, nie marzenia!

Bartosz Filipowicz

Wcześniejsze wersje iPhone bez problemu znajdziesz na OleOle.pl

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

  • Janek

    Wygląda na to, że iphone 5c to próba ‘ugryzienia’ innego rynku, gdzie liczy się niższa cena. Myślę, że obawiają się pozycji Samsunga, który pcha swoje produkty we wszystkie segmenty. Zobaczymy czym zaskoczy nas Apple, a może raczej czym nas rozczaruje.