Newsy
HEAD

Myśleliście, że samochody są już mocno skomputeryzowane? Ja tak, jednak chyba najwyższa pora mocno zweryfikować ten pogląd, ponieważ już na początku 2014 roku zaprezentowany zostanie samochód powstały we współpracy Google, Nvidia (firmy odpowiedzialnej za doskonale znaną graczom kartę graficzną GeForce) oraz Audi.

Według niepotwierdzonych na razie informacji, samochód wyposażony będzie we w pełni skomputeryzowaną deskę rozdzielczą, pracującą na systemie Android. Pozwoli to na korzystanie z różnych, podobnych do smartfonowych, aplikacji i idealne dopasowanie samochodu do potrzeb kierowcy (lub pasażera). Już wyobrażam sobie samochód sterowany za pomocą głosu, który sam poleca najlepsze restauracje w okolicy, oraz w miarę bezproblemowe objazdy w godzinach szczytu.

Audi Android

Równocześnie Apple, jeden z największych konkurentów internetowego giganta, realizuje swój, autorski projekt – iOS In the Car. Mają większą ilość motoryzacyjnych partnerów (BMW, General Motors, Honda czy Mercedes) jednak podchodzą do zagadnienia z innej strony – bardziej niż skomputeryzowane deski rozdzielcze interesuje ich synchronizacja samochodu ze smartfonem, i korzystanie z telefonicznych aplikacji we współpracy z pojazdem (co brzmi już mniej spektakularnie niż pomysł Google i Audi).

iOS in the Car

Która koncepcja wygra? Dowiemy się tego w nadchodzącym roku, chociaż jak dla mnie, lepszym rozwiązaniem jest elektroniczna deska rozdzielcza – można będzie z niej korzystać nawet gdy zapomniało się telefonu. A jeżeli choć jedna droga pozwoli na granie w Angry Birds na przedniej szybie samochodu – jestem cały za! 😉

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?