Recenzje Gadżety
philips-bt2000a-niebieski,8323184797_3

Muzyka łagodzi obyczaje, poprawia nastrój, uspokaja i umila czas. Warto więc zadbać o to, aby dźwięki wybrzmiewały w najlepszej możliwej jakości. Ta recenzja nie będzie poświęcona gustom muzycznym, bo wiadomo, że upodobań znajdziemy tyle, ilu ludzi zapytamy. Bez względu na to, czy słuchamy rocka, rapu, jazzu, czy disco polo każdy z nas chce słuchać swoich ulubionych piosenek i wykonawców w najlepszym możliwym wydaniu. Ciężko opisać, jak duże było moje zdziwienie, kiedy przekonałam się, że rozwiązanie problemu jakości i dostępności ulubionej muzyki znajduje się w małym niebieskim urządzeniu. Mam zaszczyt przedstawić Państwu jeden z bardziej udanych produktów marki Philips – bezprzewodowy głośnik BT 2000.

Zmień kształt i sam zdecyduj, jak chcesz słuchać

Głośnik BT 2000 to niepozorne urządzenie, które z pewnością zaskoczy nawet największych muzykomanów. Produkt wyposażony jest w ciekawy system FL3X. Polega on, na zmienianiu kształtu głośnika(wydłużaniu jego ścian), dzięki czemu możemy uzyskać inny dźwięk i poprawić jakoś odsłuchiwanego utworu. Każda ze ścian może zostać rozciągnięta (zabieg ten poprawia m.in. jakość basów). Można też zdecydować się na wydłużenie tylko jednej z nich. Zatem głośnik od Philipsa może przybrać aż 4 kształty, dając swojemu użytkownikowi możliwość wybrania najbardziej odpowiadających ustawień. Ciężko powiedzieć, z którego kształtu korzysta się najprzyjemniej, wszystko zależy od indywidualnych preferencji i rodzaju muzyki, której słuchamy.

img_5643

BT 2000 ma średnicę prawie 10 centymetrów. Przed rozciągnięciem ścian wysokość urządzenia wynosi 7,7 centymetra, a po skorzystaniu z obustronnego systemu FL3X zwiększa się do prawie 9,5 centymetra.

img_5646

Głośnik wyposażony jest również w system distortionfree, czyli tzw. funkcję zapobiegania obcinaniu pasma. Funkcja ta pozwala na słuchanie muzyki z wyższym poziomem głośności — nawet przy niskim stanie naładowania baterii. Umożliwia odbieranie przez urządzenie sygnałów z zakresu 300–1000 mV i zapobiega uszkodzeniom głośników w następstwie zniekształceń dźwięku, do których dochodzi kiedy akumulator się rozładowuje. Specjalny ogranicznik IC monitoruje sygnał dźwiękowy przechodzący przez wzmacniacz i utrzymuje wartości graniczne w jego paśmie, zapobiegając zniekształceniom dźwięku spowodowanym rozładowywaniem baterii. Zdolność głośnika do osiągania wartości granicznych spada wraz ze zużyciem baterii, jednak funkcja zapobiegania obcinaniu pasma redukuje te spadki wywołane brakiem energii w baterii.

Krótko mówiąc głośnik sam dba o to, żeby służyć nam jak najdłużej i jak najlepiej. Czegóż chcieć więcej?
 

Nie walcz z kablami, ciesz się wolnością

W dzisiejszych czasach prawie wszyscy mamy urządzenia mobilne, które obsługują technologię bluetooth.Bluetooth to bezprzewodowa technologia komunikacyjna krótkiego zasięgu, solidna i energooszczędna. Technologia ta umożliwia łatwą bezprzewodową komunikację z urządzeniami iPod/iPhone/iPad lub innymi urządzeniami Bluetooth, takimi jak smartfony, tablety czy laptopy. Dzięki temu można w prosty sposób odtwarzać bezprzewodowo ulubioną muzykę lub dźwięk z filmu bądź gry.

Telefony coraz częściej zastępują nam osobiste odtwarzacze multimedialne, a ich pamięć staje się kieszonkową audioteką i wideoteką. Smartfony potrafią też pełnić rolę odbiorników analogowych oraz internetowych audycji radiowych. Całej tej muzyki możemy oczywiście słuchać za pomocą słuchawek, ale czasem chcemy podzielić się ulubionym brzmieniem z innymi osobami, albo potrzebujemy dać naszym uszom nieco odpocząć od zestawu słuchawkowego.Muzyka odtwarzana poprzez głośniczek smartfonu raczej odpada, gdyż jej jakość uwłacza uszom większości wielbicieli audio.

img_5642

Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste, wystarczy zaopatrzyć się BT 2000. Głośnik działa w technologii bluetooth, więc jednym kliknięciem można go połączyć z dowolnym urządzeniem i już można cieszyć się głośną muzyką w dobrej jakości. Zasięg głośnika przekracza 10 metrów, więc można z niego korzystać nawet wtedy, kiedy urządzenie odtwarzające muzykę znajduje się w sąsiednim pokoju.

 

W kinie, w Lublinie…czyli słuchaj tam, gdzie lubisz

Skoro za oknem pogoda nie nastraja do spędzania czasu na świeżym powietrzu, warto (chociaż siłą wyobraźni) przenieść się w cieplejszy, letni czas. Wyobraźcie sobie przyjemny letni dzień, który spędzacie na zażywaniu kąpieli słonecznej w doborowym towarzystwie. Grill się rozgrzewa, wszyscy rozmawiają, jest co zjeść i wypić…przyjemnie prawda? Czegoś jednak brakuje. A gdyby do tych wszystkich przyjemności dodać dobrą muzykę płynącą z urządzenia, które w trakcie transportu zajmie mniej miejsca, niż typowy smartfon i z pewnością zmieści się do każdej torebki? Od razu lepiej. Głośnik można zabrać ze sobą wszędzie. Nawet jeśli nie uda się przenieść go w plecaku, to za pomocą specjalnego sznurka można go przymocować do spodni, lub powiesić na nadgarstku.

img_5632

Dzięki takiemu rozwiązaniu Philips dał swoim Klientom możliwość słuchania ulubionej muzyki w każdej sytuacji. Wystarczy mieć ze sobą głośnik i urządzenie z modułem bluetooth odtwarzające muzykę. Konstrukcja urządzenia jest wytrzymała i odporna na zachlapania. Zainwestować w BT 2000 mogą więc nawet fani plażowania, czy kajakowania. W moim przypadku funkcja ta sprawdziła się najlepiej podczas długich kąpieli, które lubię umilać sobie dźwiękami ulubionych utworów. Panowie, jeśli uważacie, że wasze drugie połówki już i tak spędzają wystarczająco dużo czasu w łazience, z pewnością nie kupujcie BT 2000, bo wasza frustracja będzie jeszcze większa :)

720 minut, czyli około 240 utworów bez przerwy

Głośnik ma wbudowany akumulator litowo – polimerowy, którego pełne naładowanie wystarcza na 12 godzin pracy. Tak przynajmniej twierdzi producent. W związku z tym, że należę do osób dociekliwych postanowiłam sprawdzić tą informację. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że wartość ta jest nawet zaniżona! Przy głośności na poziomie ok ¾ BT 2000 wytrzymał trochę ponad 13 godzin! Pełne naładowanie akumulatora zajmuje 4 h. 12 godzin bezustannej pracy oznacza, że przez pół doby możemy tańczyć do swoich ulubionych przebojów (mamy nadzieję, że podejmiecie takie wyzwanie sylwestrowe, z niecierpliwością czekamy na wyniki ;)).

img_5633

Podsumowując BT 2000 sprawdza się idealnie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Polecam go wszystkim.  Głośnik stanowi dobre rozwiązanie dla tych, którzy podobnie jak ja, nie przepadają za utworami, które proponują nam stacje radiowe. Wybór jest mały, a nawet jak któraś piosenka się nam spodoba, to i tak szybko się nudzi. Nic dziwnego, skoro można ją usłyszeć nawet kilkanaście razy dziennie. BT 2000 sprawdza się również jako towarzysz wypadów (tych bliższych i dalszych), ale spodoba się także domatorom, którzy lubią cieszyć się dźwiękami ulubionych utworów w zaciszu własnego mieszkania.

 

 Ula Moczek

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?