Newsy
Xiaomi Redmi Note 2

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu większość z nas twierdziła, że to co chińskie jest złe, a przecież większość fabryk zachodnich producentów znajduje się właśnie tam. To tam odbywa się największa na światową skalę produkcja smartfonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych. Zgoda, być może rynek ten nie do końca działa fair, kopiując produkty Samsunga czy Apple, ale obecnie ma do zaoferowania znacznie więcej, a wszystko przez tamtejszych biznesmenów i inwestorów, którzy w jakimś momencie zdali sobie sprawę z własnego potencjału, taniej siły roboczej i ogromnej bazy wiedzy. Teraz to wykorzystują, a Xiaomi Redmi Note 2 jest jednym z wielu przykładów na to, że nie tylko można, ale i warto próbować.

Xiaomi Redmi Note 2

fot. gsmarena.com

Z roku na rok sprzedaż chińskich smartfonów rośnie. Wszystko przez konkurencyjne ceny i dobrze wyposażenie techniczne. Xiaomi jest jednym z wielu przykładów, że można i warto się starać. Coraz większe zainteresowanie konsumentów sprawia, że chińskie fabryki nie nadążają z produkcją, przez co niektóre – jak choćby w przypadku OnePlus One – wprowadzają zaproszenia, bez którego kupno smartfonu staje się prawie niemożliwe. Wprowadzony niedawno na rynek Xiaomi Redmi Note 2 w ciągu zaledwie 12 godzin od wprowadzenia zanotował aż 800 tysięcy sprzedanych sztuk. To ogromny sukces i fantastyczny wynik, utwierdzający nas w tym, że Chińczycy najlepsze mają jeszcze przed sobą.

Popularny jak produkty Apple

Być może ciężko jest przypisać chińskim produktom popularność podobną do Apple, ale po wynikach sprzedaży widać, że coś w tym temacie się zmienia – rzecz jasna na lepsze. Dla nas Polaków tak fantastyczna sprzedaż Xiaomi Redmi Note 2 może być zaskoczeniem, ale nie powinno nas to dziwić biorąc pod uwagę cenę produktu i jego specyfikację techniczną.

Wspomniany już wielokrotnie model jest wyposażony jest w 5,5-calowy ekran Full HD, procesor Helio X10 firmy MediaTek taktowany z prędkością 2 lub 2,2 GHz, 2 GB pamięci RAM, a także 16 lub 32 pamięci wewnętrznej. Pamięć można rozszerzyć przez slot pamięci microSD. Dodatkowo warto wspomnieć o aparacie tylnym mającym 13 Mpix, a także przednim 5 Mpix. Wersja z 16 GB pamięci kosztuje 125 dolarów, a 32 GB tylko 155 dolarów. Jest tani, wyjątkowo dobrze wykonany, a w dodatku dobry pod względem technicznym. Zdecydowanie warto go kupić.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?