Newsy
pralka DRUMI

Nie zdziwię was tym, że blog ten jest poświęcony urządzeniom RTV i AGD. Z racji tego informacje zawarte na tej stronie dotyczą sprzętu, który na co dzień używamy. Co roku pojawiają się nowsze, w mniemaniu producentów, lepsze modele. O ile zgodzić mogę się co do nowości, lepszych technicznie rozwiązań, to jednak awaryjność, bądź co bądź zbyt szybko wypuszczanego sprzętu, w dalszym ciągu mnie martwi – podejrzewam, że nie tylko mnie. O ile rozwiązania technicznych gigantów są mniej więcej do przewidzenia, o tyle mniejsi producenci lub jak ja to lubię nazywać „kreatywni projektanci” zaskakują mnie coraz bardziej. Kuźnią wszelkich innowacyjnych, bądź przynajmniej ciekawych pomysłów, jest jeden z portali – Kickstarter. Ma on też i swoją konkurencję, jednak to zwykle tam pojawią się rozwiązania, które aż proszą się o realizację – inwestycję. Choć prezentowana dziś niewielkiej wielkości pralka DRUMI nie jest na nim wspierana, to jednak mogłaby i przewiduje, że osiągnęłaby cel inwestycji.

DRUMI – niewielka i ekologiczna pralka

DRUMI to niewielkiej wielkości pralka – jej wymiary to 15 x 15 x 22. Nie posłuży więc do typowego prania – jest zbyt mała. Jej fenomen polega jednak nie na wielkości, a użyteczności pod kątem zagospodarowanej energii. Pralka wykorzystuje bowiem energię wyprodukowaną przez siłę nóg człowieka. Zdziwieni? Na początku sam byłem zdziwiony, ale projekt faktycznie działa fantastycznie, a napędzanie jej siłą pracy nóg jest wręcz genialnym rozwiązaniem dla kogoś kto dba o ekologię i rachunki za energię elektryczną. Pewnie zastanawiacie się jak to cacko działo. Firma odpowiedzialna za produkcję DRUMI przygotowała specjalny film instruktażowy, który w pełni pokazuje proces przygotowania, jak i działania urządzenia (filmik poniżej).

O ile na energii elektrycznej można nieco zaoszczędzić, o tyle na wodzie już nie. Pralka potrzebuje tylko 5 litrów wody na pranie oraz 5-8 litrów na płukanie. Wydaje się być to niewiele, choć nie zapominajmy, że palka jest dużo mniejsza niż nasz automatyczny kombajn w domu. Musimy więc sami przeliczyć czy nam się to opłaca. Według mnie się opłaca – ale to tylko moje zdanie. Pewnie ciekawi jesteś ile trwa cykl prania – rzecz jasna noga mogłaby się zmęczyć. Spokojnie! Producent zapewnia, że cykl prania trwa od 1-3 minut, a następnie do 2 minut proces płukania. Przyznajcie więc, że nie jest to długo, prawda?

Pralka zasilana siłą nóg

DRUMI wydaje się być nie tylko ciekawostką technologiczną przygotowaną z myślą o geekach i osobach dbających o środowisko. To realne i dobrze funkcjonujące urządzenie, które pozwoli nie tylko zaoszczędzić na wspomnianej już energii, ale także przyśpieszy proces prania. Jeżeli zależy nam na szybkim praniu, jakiś ważnych dla nas ubrań, to urządzenie sprawdzi się w tej roli doskonale. Prać możemy dosłownie wszystko – wlewamy chłodną lub gorącą wodę, ale jest to zależny od plam czy odzieży. Dla mnie jest to oczywiste, że pralka DRUMI idealnie nadaje się przede wszystkim na wyjazdy, gdzie pozbawieni braku elektryczności, wypierzemy niezbędne dla nas rzeczy. Urządzenie, będzie kosztować 169 dolarów + koszty wysyłki. Obecnie można je kupić o 40 dolarów taniej, korzystając z przedsprzedaży. Zainteresowanych odsyłam na razie pod ten adres. A w przyszłości kto wie, może zakupicie ją także w OleOle! :)

pralka DRUMI

 

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?