Recenzje Gadżety
Dysk twardy Toshiba Stor.E Basics 750GB USB 3.0

Od dłuższego czasu szukałem dysku twardego, który pełniłby rolę przenośnej pamięci z plikami. Szukałem w miarę taniego modelu, ale przez dłuższy czas nie zadowalała mnie albo marka, albo sama pojemność. Przeczekałem więc najbardziej niewygodny dla mnie okres, by już kilka tygodni później kupić dysk Toshiba Stor.E Basics o pojemności 750 GB.

Zarówno jego pojemność, jak i fakt, że mogę podłączyć go do portu USB 3.0 działał na jego korzyść, a że cena była kusząca i w zasadzie do tej pory jest, więc długo się nie zastanawiałem. Poszedłem, kupiłem, wróciłem i zacząłem najbardziej podstawowe testy – dla typowego użytkownika. Toshiba Stor.E Basics zapewnia całkiem przyjemną szybkość przesyłu danych, o ile nasze urządzenie dysponuje portem USB 3.0. Warto też wspomnieć, że dysk jest także kompatybilny ze starszym gniazdkiem USB 2.0. Pamiętajmy jednak, że na nim przesył danych będzie dużo wolniejszy.

Przesył 3-godzinnego filmu w jakości HD trwa 5 minut i 16 sekund dla USB 3.0, a 18 minut i 26 sekund dla USB 2.0. Różnica jest więc kolosalna. Podobnie ma się sprawa z zdjęciami, czy muzyką. Korzyść na rzecz nowszego portu USB jest widoczna. Ponadto istotnym dla niektórych parametrem są obroty na minutę. W tym przypadku – jak i w większości innych – mamy do czynienia z 5400 obr/min. Czy to dużo, czy mało? Ciężko ocenić. Uważam, że to standardowa, ale i zupełnie wystarczająca szybkość pracy dysku.

Obudowa Toshiba Stor.E Basics jest matowa, mimo iż sam logotyp Toshiby połyskuje. Muszę przyznać, że wygląda to ładnie. Pracę urządzenia sygnalizuje jedna dioda. Producent dołącza do zestawu kabel, jednak jest on bardzo krótki, co podczas pracy może przeszkadzać. Myślę jednak, że zakup dysku Toshiba Stor.E Basics był wyjątkowo trafny. Duża pojemność, stabilna praca, a wszystko to w rozsądnej cenie.

Zamów ten produkt w OleOle!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?