Newsy
Wersja koncepcyjna nowego iPada

Konferencja Apple rozpocznie się już dziś o godzinie 19:00 (czasu polskiego) w San Francisco. Czego możemy się spodziewać? Najbardziej prawdopodobne jest odświeżenie obecnych już produktów, jednak niektóre serwisy dość mocno rozpisują się na temat większego iPada. Prawdopodobnie zobaczymy odświeżoną wersję Apple TV oraz nowego iPhona (6S i 6S Plus). Być może to jeszcze nie wszystko, bo Apple lubił nas zaskakiwać. Skupmy się jednak na tym co najciekawsze – konkurencji dla Microsoft Surface.

O większym tablecie od Apple słychać już od kilkunastu miesięcy. Informacje były dość mętne, a w końcowym rezultacie niepotwierdzone, bowiem na żadnej konferencji nie został ujawniony choćby jeden szczegół potwierdzający fakt, że iPad Pro – jak się go teraz określa – jest rozważany przez firmę. Z miesiąca na miesiąc przybywało szczegółów. Dziś wiemy, że nowy, większy i bardziej profesjonalny iPad może doczekać się potwierdzenia, a nawet zostać oficjalnie zaprezentowany. To właśnie dziś Apple ma szansę na wyciągnięcie słynnego asa z rękawa, by po raz kolejny wypowiedzieć słowa: „This is amazing!”.

Wersja koncepcyjna nowego iPada

fot. idownloadblog.com

Co nas czeka?

Media rozpisują się, że większość wcześniejszych przypuszczeń powinno się potwierdzić. Prawdopodobnie zobaczymy więc 12,9-calowy wyświetlacz z ekranem Retina. Podstawowa wersja urządzenia ma mieć wbudowane aż 64 GB pamięci wewnętrznej. Przypuszczalnie pojawi się także wersja z 128 GB pamięci. Już po wyjęciu z pudełka powinniśmy ujrzeć najnowszy system iOS 9.1.

Co ciekawe, większy ekran ma być podstawą do zwiększenia funkcjonalności urządzenia. Możliwe będzie uruchomienie dwóch aplikacji jednocześnie, a także korzystanie z nich w tym samym czasie. Większy ekran aż prosi się o dodatkowe akcesorium w postaci klawiatury lub rysika, choć patrząc na zasady Apple, może być z tym różnie. Nie wiadomo nic na temat ceny, ale jak w przypadku innych produktów można spodziewać się, że nie będzie to tani tablet.

Zobacz na żywo

Każdy, kto chciałby zobaczyć relację na żywo, może tego dokonać na stronie Apple równo o 19:00, korzystając z poniższych urządzeń:

– Mac OS X 10.8.5 lub wyższym;
– Apple TV (druga i trzecia generacja);
– iPhonie, iPadzie, iPodzie Touch z iOS 7 lub wyższym;
– komputerem PC z Windows 10, ale tylko na przeglądarce Edge.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?