Newsy
EDIMAX_HEAD

Bardzo długo czekałem na ten moment. Chociaż wielofunkcyjne urządzenia wielkości paznokcia znaliśmy już od dawna, to jednak głównie z filmów s-f, a nie z codziennego życia. Miniaturyzacja rozpędza się na dobre i pewnie już niedługo wszystkie potrzebne nam układy elektroniczne będą mogły zmieścić się na główce od szpilki. Jednak do tego czasu trzeba się cieszyć tym, co mamy. A mamy już bardzo wiele (chociaż biorąc pod uwagę rozmiary – bardzo niewiele).

EDIMAX

Urządzenie EDIMAX EW-7711MAC, bo to o nim jest ten post, to idealny przykład na to jak bardzo miniaturyzacja potrafi ułatwić życie. Powinno ono zainteresować wszystkich tych, którzy nie mogli znieść wystających poza krawędź laptopa, wiszących i brzydko sterczących kart sieciowych. Gdybym dostawał złotówkę za każdym razem gdy widziałem w pociągu kogoś złorzeczącego na swoją nieforemną kartę… miałbym już ze 12 zł, a to zawsze coś! A trochę bardziej na poważnie – właśnie takie urządzenia jak EDIMAX to przyszłość mobilnych kart sieciowych (tych na USB), więc warto się z nim zaznajomić!

Karta EDIMAX EW-7711MAC ma wymiary rzędu 6,6 x 17 x 19 i nie mówimy tu o centy, a o milimetrach. Waży tylko 3 gramy, czyli nie ma najmniejszej możliwości, żeby kiedyś zmęczył nas jej ciężar. Dzięki swoim rozmiarom idealnie pasuje do każdego laptopa (współpracuje zarówno z komputerami Apple, działającymi na OSX oraz na Windowsie firmy Microsoft), nie wystając za bardzo za jego krawędź. Przy odrobinie wyobraźni można nawet udawać, że jest integralną częścią naszego laptopa. Jednym słowem – pasuje idealnie.

EDIMAX

EDIMAX EW-7711MAC pracuje w dość luźnym paśmie 5 GHz, oraz potrafi przesyłać dane z prędkością 433 MB/s. Jest to zupełnie wystarczająca prędkość, nawet gdy przez internet ściągamy głównie filmy i gry (oczywiście w pełni legalne!). Jednym słowem – te ledwo widoczne maleństwo zapewnia laptopowi łączność z internetem w każdym miejscu, które sobie wymarzymy, a do tego jest chyba najbardziej mobilną kartą sieciową w historii. Jej koszt też nie przeraża – można ją będzie dostać za około 70zł. Nic, tylko brać, próbować, bawić się!

 

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?