Newsy
Bright Grill - smażenie

To, że dane urządzenie można sterować z poziomu smartfona, czy też nie, wcale nie świadczy o jego inteligencji. Przyjęło się jednak, że uzyskanie bezprzewodowej łączności, połączenia funkcji pomiędzy kilkoma urządzeniami jest czymś inteligentnym. Osobiście sądzę, że jest to ewolucja funkcji, inny sposób wyboru, czy sterowania urządzeniem. Nie ma to jednak nic wspólnego z inteligencją, bo jeżeli by tak było, to prędzej urządzenie samoczynnie przyrządziłoby mi posiłek, a na to jak na razie się nie zanosi – mimo iż powstają już tego typu projekty.

Niemniej, wciąż z wielkim podziwem patrzę na rozwój urządzeń, które z roku na rok otrzymują coraz to więcej przydatnych funkcji. Nie inaczej jest z dzisiejszym przypadkiem – grillem sterowanym za pomocą smartfonu. No bo po co mam wstawać i sprawdzać, czy mięso jest już gotowe, skoro mogę to zrobić wygodnie z drugiego pokoju, z kanapy, bez potrzeby ciągłego kontrolowania temperatury i innych parametrów. Po co? Trzeba sobie ułatwiać życie, a rozwój technologii właśnie do tego służy.

Bright Grill - kolory

fot. producenta

Grill sterowany smartfonem

Bright Grill, bo tak nazywa się dzisiejszy bohater, może być wykorzystany zarówno w plenerze, jak i w mieszkaniu. Nie emituje dymu, więc nie szkodzi nam i naszym współbiesiadnikom. Poza tym, grill został wyposażony w moduł Wi-Fi i Bluetooth do komunikacji bezprzewodowej, a także procesor, który odpowiada za pracę urządzenia. Bright Grill obsługuje się za pomocą dedykowanej aplikacji dostępnej na system Android, iOS i co ciekawe, dostępnej także na zegarek Pebble.

Za pomocą urządzeń mobilnych (w tym smartwatcha) możemy włączać/wyłączać grill, ustalać podstawowe parametry (temperatura, długość pracy), jak i włączyć jedną z kilku, dodajmy ciekawych, funkcji. Jedna z nich pozwala zważyć stek i biorąc pod uwagę jego rozmiar i wagę, dostosować temperaturę (zmniejszając lub zwiększając ją), a także ostrzegać, gdy coś pójdzie nie tak lub dać sygnał, kiedy to posiłek będzie już gotowy.

 

Bright Grill - aplikacja

fot. producenta

Bright Grill - aplikacja

fot. producenta

Jak nabyć to cacko? Obecnie tylko za pośrednictwem serwisu Kickstarter, gdzie obywa się zbiórka pieniędzy. Najtańszy zestaw kosztuje 149 dolarów (około 550 złotych). Dostawa pierwszych urządzeń ma rozpocząć się dopiero w marcu 2016 roku, a więc trzeba trochę poczekać.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?