Newsy
icewind_dale_desktop_1920x1200_hd-wallpaper-841118

Ktoś pamięta świetną grę Icewind Dale? W czasach kiedy na komputerach osobistych królowało Diablo 2, Baldurs Gate i Planescape Torment, a gry o wiele bardziej stawiały na fabułę niż na efekciarską grafikę, Icewind Dale było perełką, która znalazła rzesze wiernych fanów. Nic dziwnego – dobrze skonstruowany świat fantasy (ech te smoki), świetna mechanika gry (mądrze przemyślana ścieżka rozwoju bohatera) i niezła jak na tamte czasy oprawa wizualna spełniły swoje zadanie. Gra była skończona i przemyślana, czyli tak jak lubią gracze.

Już niedługo będziemy się mogli nią cieszyć także na platformach mobilnych. Gra została przeniesiona na systemy iOS i Android, dzięki czemu Icewind Dale: Enhanced Edition (bo pod taką nazwą będzie występował) zagości na naszych tabletach i smartfonach. Jest to bardzo fajny kierunek (którym niedawno poszli też twórcy nieśmiertelnego Baldur’s Gate oraz BioShock), a wszystkim fanom tego starego RPG’a na pewno zakręci się łezka w oku.

Problemem ciągle pozostaje sterowanie. We wszystkich przeróbkach gier komputerowych na platformy mobilne jest to jeden z największych mankamentów – sterowanie jest po prostu straszne. Jak poradzą sobie z tą sprawą twórcy Icewind Dale? Pozostaje tylko poczekać i zobaczyć.

Co ciekawe gra zostanie wyposażona w dodatkowe questy i umiejętności, co na pewno zainteresuje starych maniaków. Ja już nie mogę się doczekać, a Wy?

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?