Recenzje Gadżety
Kostka do gry DICE+

Któż z nas nie lubi grać w gry planszowe? Do niedawna myślałem, że tylko fizyczne połączenie kart, kostek i planszy, może dać efekt radości ze wspólnej gry. Na tablecie zawsze istniały lepsze lub gorsze produkcje gier imitujące typowe planszówki. Osobiście, zawsze brakowało mi czegoś pomiędzy cyfrową wersją gry, a fizycznym odpowiednikiem. Klikanie na tablecie nigdy nie sprawiało tyle frajdy, co ręczne przesuwanie pionków. Wszystko zmieniło się, gdy do testów otrzymałem interaktywną kostkę do gier DICE+.

DICE+ to troszkę przerośnięta forma kostki do gry. Posiada wbudowaną baterię, moduł Bluetooth, a także technologię umożliwiającą wykrycie ruchu. Poza tym, na jej powierzchni znajdują się cyfry, które odpowiadają tym ze zwykłej kostki do gry. Kostka aktywuje się po jej rzuceniu lub potrząśnięciu. Wtedy też zaczyna mrugać na niebiesko, co oznacza, że kostka próbuje nawiązać połączenie lub mruga na zielono, gdy połączenie zostało już nawiązane.

Obsługa kostki jest banalnie prosta. Uruchamiamy dedykowaną aplikację – dostępną zarówno na Androida, jak i iOS’a. Wybieramy interesującą nas grę i gramy. Instrukcja gry pokarze się na ekranie, a naszym jedynym zadaniem będzie rzucanie kostką. Proste, prawda? Warto też wspomnieć, że naładowana kostka DICE+ jest w stanie wytrzymać 20 godzin ciągłej zabawy – przy czym ładowanie baterii trwa średnio 3 godziny. Kostkę naładujemy za pomocą kabla USB, dołączonego do zestawu. Kostka wygląda ładnie, sprawia wrażenie wytrzymałej i masywnej.

Co ciekawe, DICE+ jest pomysłem polskiego pochodzenia. Jakby nie było, jest to pierwsza na świecie interaktywna kostka do grania, mogąca służyć także za kontroler, czego przykładem jest jedna z dostępnych w pakiecie gier. Projekt w dalszym ciągu się rozwija, więc należy wyczekiwać nowych gier, o czym zapewne każdy klient zostanie poinformowany za pomocą aplikacji. Przyjemnego grania!

Zamów ten produkt w OleOle!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?