Newsy
System iOS9
Spis treści
  1. Inteligentna pomoc

Jeszcze do niedawna Apple było znane z tego, że ich system operacyjny – na urządzeniach mobilnych – był wolny od większy uchybień. Z każdą aktualizacją użytkownik wiedział, a właściwie miał pewność, że będzie dobrze, skutecznie poprawi ona błędy poprzedniej, choć te i tak były zazwyczaj niewielkie. Dobra passa trwa jednak do czasu. Choć firma z Cupertino stara się, by system operacyjny iOS był postrzegany dobrze, to jednak w ostatnich miesiącach wizerunek ten został nadszarpnięty i to na tyle, że niektórzy z nas wyczekują w internecie informacji nie tyle o wrażeniach, co błędach w systemie. Czy iOS 9 zmienni ostatnią złą passę firmy? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Nie da się ukryć, że nowa wersja systemu od Apple przyniesie wiele dobrego. Sporo ciekawych funkcji, z czego jedna wydaje się być wyjątkowo przydatna. System operacyjny ma samodzielnie udzielać podpowiedzi użytkownikowi, co w danej sytuacji powinien zrobić. Czyżby nagle Apple nauczyć system czytać w naszych myślach? Skądże znowu, ale wszystko wskazuje na bardzo zaawansowany algorytm, a ten zapewne nie będzie wolny od wad.

System iOS9

fot. YouTube.com

Inteligentna pomoc

Smartfony i tablety zyskają natomiast nie tyle asystenta, co inteligentną i wyjątkowo przydatną pomoc, dzięki czemu uważany przez wszystkich system dla początkujących, będzie jeszcze prostszy niż kiedyś. Przynajmniej takie są założenia, a z nich wynika, że użytkownik nie powinien wiedzieć wszystkiego, nie mieć dostępu do większości ukrytych funkcji, a korzystać z tych podstawowych. Wszystko w imię prostoty.

Z najnowszych doniesień wiemy także, że algorytm od chwili uruchomienia będzie uczył się zachowań użytkownika, by później pomóc mu rozwiązać jakiś problem, czy wywołać jakąś akcję. Dobry przykład to muzyka. Każdego ranka idąc do pracy lub szkoły słuchasz muzyki, prawda? Jeżeli tak, to po pewnym czasie system po podpięciu słuchawek sam zaproponuje odpalenie programu, a być może nawet konkretnej muzyki. Łatwe?

Być może i tak, ale czy przydatne? Tutaj wiele zależy od przyzwyczajeń użytkowników oraz tego czy będą oni chcieli, by system ingerował w tak prozaiczną czynność, jaką jest włączenie programu do muzyki. Oczywiście to jedno z wielu zastosowań i miejmy nadzieję, że propozycje będą o wiele ciekawsze niż sama muzyka.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?