Newsy
iPad_Air_HEAD_ok

iPad Air – premiera już za nami!

Stało się – Apple, po sukcesie MacBook Air, czyli ultracienkiego i ultralekkiego laptopa o bardzo przyzwoitych osiągach, właśnie wypuściło na rynek urządzenie o nazwie iPad Air. Jest nie tylko o wiele cieńszy niż poprzednicy, bardziej zgrabny i elegancki, ale również wydajniejszy. Pierwsze testy wykazują, że jego osiągi są aż 2 razy lepsze niż poprzedniej, 4-tej generacji iPadów. I choć wiadomo nie od dziś, że fani tego sprzętu mniej patrzą na zawartość, a bardziej na wygląd i optymalizację systemu operacyjnego, to i tak warto się pochylić nad hardware urządzenia iPad Air.

iPad Air - czarny

Zaskakuje przede wszystkim rozdzielczość. Ten 9,7-calowy tablet ma obraz o rozdzielczości 2048 x 1536, czyli Full HD może się przy nim schować. Posiada 64-bitowy procesor A7 o mocy 1,4 GHz, który jest aż 2 razy bardziej wydajny od swoich poprzedników, a warto zauważyć, że użytkownicy tabletów z jabłkiem nie narzekali nigdy na szybkość pracy tych urządzeń. Apple nie zdecydowało się wprowadzić dysku twardego o pojemności większej niż 200 GB, na rynku są więc dostępne 4 wersje – 16, 32, 64 i 128 GB.

iPad Air - biały

Jeżeli chodzi o wymiary, to tablet jest 20% bardziej smukły i prawie 30% lżejszy od swoich poprzedników. Wzmocniono moduł Wi-Fi, który jest szybszy i lepiej łapie zasięg, a całości dopełnia kamera, pozwalająca na rozmowę FaceTime w HD.

Czuję w kościach, że te święta będą bardzo łaskawe dla producentów z Cupertino. iPad Air trafił na rynek już na początku listopada, między innymi w naszym sklepie OleOle!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

  • Patryk Zach

    Sam jestem uzytkownikiem iPada tylko drugiej generacji. Przez kilka dni mialem przyjemnosc testowania iPada air, robi ogromne wrazenie. Jakość wykonania, precyzja, szybkość dzialania. Wszystko to do czego w ostatnich latach przyzwyczaiła nas firma apple. Sam przemysle zmiane, przesiadke na wyzszy model, na biurku bedzie wyglądal duzo lepiej razem z MacBookiem Pro:)

  • Mam go już ponad półtora roku i dalej mnie zadziwia 😀