Newsy
apple tv

Powszechnie wiadomo, że Apple zazdrośnie utrzymuje w tajemnicy wszelkie informacje o nowych produktach, aż do czasu ich premiery. Ale z każdym rokiem staje się to coraz trudniejsze. W sieci wciąż pojawiają się informacje o nowym sprzęcie, pojawiają się zdjęcia, jak i filmy rzucające nieco światła na nowe produkty. Tym razem na jednym z filmów pojawiła się obudowa iPada Mini nowej generacji.

Co wiemy nowego o iPadzie Mini 4?

Zainteresowanie użytkowników tym gadżetem jest w pełni zrozumiałe. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że iPad Mini 3 rozczarował fanów Apple. I to nie tylko ze względu na zawartość, ale też i sam projekt – przyznajmy szczerze, że nie zmienił się zbyt dużo. Od starszego modelu różnił się praktycznie wyższą ceną. Trudno jest mówić o jakichkolwiek zmianach sprzętowych, które odbędą się w nowym iPadzie Mini – jest na to zbyt wcześnie. Według wstępnych danych do zapowiedzi nowego produktu pozostaje jeszcze co najmniej pół roku. Jednak już teraz można zobaczyć obudowę iPada Mini 4, a dokładniej jego tylną klapę.

Sądząc, po dostępnych zdjęciach, obudowa małego tabletu nie zmieni się zbyt mocno. Rozmieszczenie elementów sterujących pozostanie praktycznie takie samo, z niewielkimi różnicami. Klawisze regulacji głośności prawdopodobnie będą wyglądać tak jak ma to miejsce w iPhone 6, a obok z otworem na obiektyw aparatu pojawi się jeszcze jeden – być może na mikrofon.Również nieznacznie zmienią się głośniki, a sam korpus, być może, stanie się nieco cieńszy. Ciężko jest powiedzieć jaką grubość, będzie miał nowy gadżet od Apple – wiadomo jednak, że Apple z roku na rok robi coraz cieńsze modele. Jeśli mielibyśmy opierać się na dostępnych obecnie danych, to można przypuszczać, że iPad Mini 4 będzie różnić się od poprzednich wersji mocniejszymi podzespołami i drobnymi “kosmetycznymi” zmianami w wyglądzie.

Apple TV 4G nie otrzyma wsparcia dla wideo w rozdzielczości 4K

W zeszłym miesiącu pojawiła się informacja o tym, że firma Apple w ramach imprezy Worldwide Developers Conference 2015, która odbędzie się w czerwcu tego roku, przygotowuje się do przedstawienia nowej generacji dekodera telewizyjnego Apple TV z obsługą App Store i asystentem głosowym Siri.

Według najnowszych informacji Apple TV 4G nie będzie posiadać obsługi wideo w formacie 4K, mimo, że kilka największych serwisów takich jak Netflix, Amazon i YouTube, oferują już treści w tym formacie. „Rozdzielczość 4K to wspaniała rzecz, ale na razie jest w powijakach” – poinformował jeden z pracowników Apple. Jego zdaniem, w dalszej perspektywie wdrożenie wsparcia 4K w nowej wersji dekodera telewizyjnego może być rozsądnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że procesor A8, który posiadają użytkownicy iPhone ‘ a 6 i 6 Plus, jest w stanie obsłużyć wideo w tym formacie. Tym nie mniej, w Apple uważa się, że czas formatu 4K jeszcze nie nadszedł.

Poza tym, abonament za transmisję wideo w 4K jest dość drogi i wymaga cztery razy większej przepustowości łącza niż format 1080p. Od Apple TV 4G oczekuje się, że będzie wspierać szereg nowych kanałów telewizyjnych. Oczywiście stanie się to tylko wtedy, gdy firmie z Cupertino uda się osiągnąć porozumienie z odpowiednimi dostawcami. Poinformowano, że teraz Apple prowadzi rozmowy z korporacjami takimi jak ABC, Fox, Disney, Discovery i Viacom. Miesięczny abonament na skromny pakiet ulubionych kanałów telewizyjnych prawdopodobnie będzie kosztować użytkowników od $25 do $40.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?