Newsy
iPad-Pro-concept-660x371_Head

Gdy Apple wchodziło na rynek ze swoim iPhonem, wiele osób pukało się w głowę – podejrzewano, że technologia dotykowa nie będzie na tyle wydajna, żeby można było prosto i sprawnie korzystać z telefonu. Kilka lat później te same osoby, niezrażone swoimi niesprawdzonymi prognozami, wieszczyły klęskę nowego pomysłu firmy z Cupertino, urządzenia zwanego iPad. I co? Kilka lat później rynek tabletów i smartfonów to jeden z najprężniej rozwijających się rynków, firmy prześcigają się w serwowaniu urządzeń dotykowych o najróżniejszej wielkości i w najróżniejszej wersji, a tablety zamiast laptopów nikogo już nigdzie nie dziwią. A Apple? Podążający swoją drogą, stał się synonimem postępu i obecnie wyznacza trendy na światowym rynku…

Nic więc dziwnego, że każda plotka dotycząca nowych urządzeń z jabłkiem na przedzie wywołuje niemałe poruszenie w świecie maniaków technologii, i nie tylko. Nie inaczej jest tym razem. Korea Times weszło w posiadanie informacji, o nowym ekranie produkowanym specjalnie dla Apple. Konstruktorzy z całego świata, patrząc na jego specyfikację i możliwości, zgodnie stwierdzili – Apple przygotowuje nowy iPad. iPad Pro.

iPad Pro

iPad Pro będzie wyposażony w ekran o przekątnej 12,9 cala, czyli o ponad 2 cale większy od dotychczasowych komputerów dotykowych wyprodukowanych przez tą firmę. Co ciekawe, obraz będzie wyświetlany w technologii Ultra HD, czyli będzie miał rozdzielczość rzędu 3840 x 2160 pikseli. Apple jest doskonale znany z wysokiej jakości ekranów, można więc przypuszczać, że oprócz bardzo dobrego obrazu, dostaniemy także doskonałe kąty widzenia i dobre odwzorowanie kolorów, które przy tak dużej rozdzielczości na pewno będą wyglądały po prostu bajkowo.

Niestety nie wiemy nic o jego specyfikacji. Nie wiadomo więc jaki będzie miał procesor (choć zgaduję, że na 90% będzie to i7), ile będzie miał pamięci RAM i pamięci wewnętrznej, a także jakie osiągi będzie sobą prezentował. Niemniej jednak, sugerując się drugim członem nazwy iPad Pro, można spodziewać się dużo większych możliwości niż iPady starszych generacji. A kiedy? Niestety, nie znana jest data premiery, ale najprawdopodobniej odbędzie się ona na początku, lub w połowie przyszłego roku.

iPad Pro + MacBook

Pozostaje jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia. Otóż dużo osób mówi, że bardzo możliwe jest, że Apple nie przygotowuje samego tabletu, ale MacBook’a z odczepianym ekranem, który samodzielnie posłuży jako iPad. Takie rozwiązanie wydaje się idealne, ponieważ sam jestem użytkownikiem MacBook’a i z chęcią uczyniłbym go jeszcze bardziej mobilnym!

Ja już czekam, a wy?

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?