Felietony
Tablet - rozwój szarych komórek

Nauka kojarzy Ci się z bardzo ciężkim i nudnym procesem? Rozwiązaniem mogą być gry edukacyjne, które w sprytny sposób skłaniają do nauki. Dzięki nim przyswajanie wiedzy nie jest już synonimem nudy, tylko pełną atrakcji rozrywką.

Jak ćwiczyć swoje szare komórki na tablecie

Najnowsze technologie wręcz rozpieszczają. Jednak ogromna ilość gier powoduje, że możemy poczuć się zagubieni w wirtualnym gąszczu i po zakupie nie być zadowoleni z ich przekazu. Dlatego też przedstawiamy zestawienie najciekawszych gier stawiających na rozwój intelektualny już od najmłodszych lat, a które można bezpłatnie ściągnąć na tablet w systemie operacyjnym Android.

Zapamiętaj owoce

Gra logiczna skierowana dla najmłodszych, dzięki której nasze pociechy w interaktywny sposób mogą ćwiczyć pamięć. Owoce znajdujące się na ekranie przykryte są identycznymi ikonami. Zadaniem dziecka jest odkrywanie owoców i zapamiętywanie, w którym miejscu znajduje się dany owoc. Gra zawiera różne poziomy trudności, które można dopasować do wieku dziecka. W aplikacji można również zmierzyć się z przeciwnikiem, co może jeszcze bardziej urozmaicić zabawę naszego dziecka.

Owady i Robaki

Aplikacja, dzięki której małe dziecko nauczy się rozpoznawać robaki i owady. Cała zabawa polega na tym, ze dziecko ma za zadanie dopasować do siebie dwa takie same owady, które ukryte są pod liśćmi. Dodatkowo aplikacja ćwiczy pamięć małego dziecka i rozwija jego wyobraźnię.

Fun English

Darmowa, mobilna aplikacja ułatwiająca uczenie się podstawowych zwrotów w języku angielskim. Skierowana jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat, ale może być również niesamowitą rozrywką dla dorosłych. Fun English poprzez zabawę skutecznie nauczy dzieci języka angielskiego od podstaw.

Lekarz od brzuszka

Gra pozwala dziecku wcielić się w rolę lekarza. Pokazuje krok po kroku jak postępować, żeby wyleczyć pacjenta. Aplikacja posiada ciekawą, trójwymiarową oprawę graficzną specjalnie dopasowaną dla najmłodszych. W grze dostępnych jest kilku pacjentów z różnymi dolegliwościami, co z pewnością ciekawie urozmaici wolny czas każdego małego lekarza.

Słóweczka

Gra skierowana jest zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych, w której udział bierze kilka osób. Główną zasadą jest ułożenie jak najdłuższego wyrazu z danej puli liter. Każdej literce przyporządkowana jest odpowiednia liczba punktów. Słóweczka to gra ucząca szybkiego wymyślania wyrazów, co z pewnością wzbogaci zasób słownictwa każdego z nas.

Sudoku

Do tej pory w sudoku można było pograć jedynie na specjalnie przeznaczonych do tego planszach. Teraz możemy cieszyć się grą w świecie mobilnych urządzeń, dzięki którym użytkownik pozbywa się dodatkowego, zbędnego bagażu. Sudoku jest idealnym ćwiczeniem na koncentrację i w sprytny sposób rozwija myślenie. Zasady gry są bardzo proste. Wszystkie wolne pola należy wypełnić cyframi, w taki sposób, żeby nie powtarzały się one na całym polu.

Geografia

Ta darmowa aplikacja z każdego zrobi mistrza geografii. W aplikacji wczytana jest mapa całego świata z zakresu geografii fizycznej i politycznej. Zasady są proste. Aplikacja wskazuje nazwy stolic, rzek, państw i in., a zadaniem gracza jest zaznaczenie danego miejsca na mapie. Dodatkowo gra podzielona jest na różne działy, z podziałem na kontynenty, mapę polityczną, czy też fizyczną

Trening Umysłu

Trening Umysłu to gra rozwijająca matematyczny umysł każdego dziecka. Zawiera ona ćwiczenia związane z dodawaniem, odejmowanie, mnożeniem i dzieleniem z udziałem liczb ujemnych oraz dwoma lub trzema argumentami. Działania podzielone są na kilka 12 poziomów, a wynik jest sumą punktów z wszystkich etapów. Aplikacja ze względu na duży poziom trudności dedykowana jest dla dzieci starszych.

Football Players Quiz

Dla dzieci kochających piłkę nożną została stworzona aplikacja Football Players Quiz zawierająca bazę ponad 150 piłkarzy z całego świata. Quiz polega na zgadywaniu nazwisk znanych piłkarzy i ich trenerów z różnych krajów oraz lig.

Logo Quiz- Flagi Świata

Gra polega na dopasowaniu flagi do odpowiedniego państwa, dzięki czemu każdy może poszerzyć swoja wiedzę ogólną. Aplikacja polecana jest zarówno dla starszych dzieci w wieku gimnazjalnym, jak i dla wszystkich dorosłych.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?