Recenzje
Zamrażarka Liebherr GP 2033 Comfort

Jakby na to nie patrzeć producent Liebherr od lat dostarcza świetnej jakości sprzęt. Kilkakrotnie miałem okazję testować lodówko-zamrażarki i muszę przyznać, że praktycznie za każdym razem byłem pod wielki wrażeniem solidnego wykonania, dostępnych funkcji, jak i również samego wyglądu, któremu bliżej było do segmentu premium, a cena na to nie wskazywała. Nie oznacza to jednak, że producent jest tani, bo nie jest. Ceny są wyższe, ale jak to się mówi – za jakość trzeba płacić, a może zapłacić? Nie inaczej jest w przypadku nowej zamrażarki, która zawitała właśnie do oferty producenta.

Liebherr GP 2033 Comfort nie jest połączeniem lodówki z zamrażarką. To tylko zamrażarka. To rzadki widok w Polsce. Osobiście nie znam ani jednej osoby, która posiadałaby samą zamrażarkę w domu. Zawsze idzie ona w parze z lodówka, co sprzyja zachowaniu komfortu użytkowania, większość przestrzeni w domu, ale co za tym idzie, mniej miejsca na produkty. Liebherr GP 2033 Comfort jest więc przeznaczone dla tych, dla których miejsce w zamrażalniku jest bardzo istotne, a którego z różnych powodów nie uświadczymy w mniejszych lodówkach.

Zamrażarka Liebherr GP 2033 Comfort

fot. producenta

Poza tym, jak twierdzi producent, zamrażarka została wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne, pozwalając tym samym mrozić prosto, komfortowe i ekonomicznie. Liebherr GP 2033 Comfort choć zalicza się do średniej wielkości i pojemności zamrażarek, to jednak potrafi przechować 158 litrów netto w aż pięciu pojemnikach. To dobrze, że zdecydowano się na taki podział, ponieważ istnieje większa szansa na to, że składowane w niej jedzenie będzie dużo lepiej posegregowane, aniżeli ma to miejsce w zazwyczaj trzy komorowych lodówkach.

Najważniejsza – technologia

W tym modelu nie sama pojemność jest najważniejsza, a jakość mrożenia. Zastosowano tu technologię Super Frost, która odpowiada za to, by zarówno wewnątrz komór, jak i na samych produktach nie osadzał się szron. Poza tym, sam proces zamrażania jest szybszy, czego zasługą jest zastosowanie nowszych rozwiązań technicznych. Liebherr GP 2033 Comfort posiada ponadto duży wyświetlacz LCD, który pełni rolę kontroli nad urządzeniem, ale także powiadamia o aktualnej temperaturze.

Warto też wspomnieć o efektywności energetycznej, ponieważ reprezentuje ono klasę A+++, co oznacza mniejsze rachunki za prąd. W razie awarii prądu, zamrażarka jest w stanie utrzymać swoją stałą temperaturę przez 24 godziny. Produkt jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena wynosi obecnie około 1700 złotych.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?