Newsy
Asus-PadFone-Mini-HEAD

Na rynku elektroniki użytkowej z powodzeniem funkcjonują smartfony. Od czasu rewolucji Apple, które przedstawiło światu iPad’a dobrze radzą sobie też tablety. Można znaleźć nawet phableta, czyli smartfon o wymiarach zbliżających się do tabletu. Teraz zaistnieje także urządzenie o nazwie… Padfone. Czym jest sprzęt od firmy Asus z egzotycznie brzmiącą nazwą?

Asus Padfone Mini

Jest to nic innego jak smartfon, którego można podłączyć do tabletu. Nie odbywa się to jednak standardowo, za pomocą kabla, jednak działa na zasadzie stacji dokującej. Smartfona wkłada się w specjalne miejsce z tyłu tabletu, które działa jak stacja dokująca, jednocześnie łącząc się z systemem i dyskiem telefonu, i wykorzystując jego pliki, aplikacje i możliwości.

Jaką specyfikację będzie miała ta hybryda? Jeżeli mówimy o smartfonie – będzie on posiadał wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala. Obsługiwana rozdzielczość wyniesie 960 x 540 pikseli, czyli tyle, żeby optymalnie zagospodarować tak mały ekran. Procesorem będzie Snapdragon 400 o mocy 1,4 GHz, a pamięć RAM wyniesie 1GB. Telefon będzie wyposażony w baterię o mocy 1500 mAh.

Asus Padfone Mini

Tablet natomiast będzie miał ekran o wielkości 7 cali i rozdzielczości 1280 x 800. Będzie wyposażony w slot na karty mini SD a jego bateria wytrzyma znacznie dłużej, dzięki akumulatorowi o pojemności 2200 mAh. Obydwa urządzenia będą korzystały z Androida 4.3 Jelly Bean.

W strategii marketingowej firmy Asus nie ma jeszcze nic o dystrybucji w Polsce, jednak raczej na pewno hybryda smartfona i tabletu trafi i do naszego kraju. Pytanie tylko – kiedy?

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?