Newsy
kindle_paperwhite_head

Nie od dziś wiadomo, że Amazon jest pionierem w cyfryzacji druku i zastąpienia książek papierowych ich elektronicznymi odpowiednikami. To Kindle popularyzował ten nośnik tekstu zanim inne firmy choćby zdołały pomyśleć o zamianie książek na e-booki. Dzięki wykorzystaniu technologii E-Ink, elektronicznego tuszu, który nie męczył wzroku, sprawiając, że komfort czytania był zbliżony do książek, urządzenia te do dziś są jednymi z najchętniej kupowanych czytników książek elektronicznych. Ale Amazon nie zasypuje gruszek w popiele, i usprawnia działanie swojego flagowego produktu.

Kindle Ice Wine

Trwają właśnie prace nad nowym modelem Kindle. Będzie nazywał się Ice Wine a różnicą będzie przede wszystkim jakość wyświetlacza. Koniec z wyraźnie widocznymi pikselami, z których znane były dotychczasowe urządzenia sygnowane marką Kindle. Nowy wyświetlacz będzie wyposażony w ekran o zagęszczeniu punktów na cal na poziomie 300 PPI. Jest to naprawdę doskonały wynik, który wyeliminuje praktycznie wszystkie widoczne dla oka niedoskonałości tekstu.

Dodatkowo czytnik wyposażony będzie w inne udogodnienia, które poprawią komfort czytania e-booka. Będzie to między innymi czujnik światła, który automatycznie dostosuje jasność i kontrast ekranu do panujących wokół warunków. Dodatkowo tekst będzie łamany, co jest na pewno dobrą wiadomością dla wszystkich estetów, nie lubiących poszarpanych akapitów.

Kindle Paperwhite

Kiedy możemy spodziewać się nowego króla, wśród czytników e-book (bo jakoś nie widzę, żeby ktoś mógł zagrozić Kindle) Ice Wine? Najprawdopodobniej w pierwszej połowie przyszłego roku. Książkoholicy – zacznijcie odkładać pieniądze!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?