Recenzje Smartfony
Smartfon LG G4

Koreańczycy już od jakiegoś czasu afiszowali się z informacją, że już niebawem wprowadzą na rynek zupełnie nową linię swojego flagowca. LG chce tym samym podążać drogą wytyczano przez większe koncerny, które już od kilku lat wprowadzają na rynek nie jedną, a dwie lub nawet kilka wersji swoich premiowanych urządzeń. Jako przykład można podać Galaxy S6 Edge+ z zakrzywionym ekranem lub iPhone 6S Plus. Firma widocznie nie chce być gorsza a co więcej, widzi w tym spory interes. Dlatego na przełomie kilku miesięcy powinniśmy być świadkami premiery LG G4 Pro.

Choć do premiery wciąż daleko, to udało nam się uzyskać całkiem sensowne informacje na temat nowego smartfona. Urządzenie ma być czymś pomiędzy smartfonem, a phabletem. Z pewnością głównym konkurentem dla LG G4 Pro ma być wspomniany już wcześniej Samsung Galaxy S6 Edge+ oraz iPhone 6S Plus.

Smartfon LG G4

fot. LG

Niewiele wiadomo

Ze zdobytych informacji wynika, że model ten będzie dedykowany zwłaszcza biznesmenom, którzy potrzebują dużego i wygodnego telefonu zarówno do podtrzymania istniejących kontaktów, jak i pobieżnej pracy. Duży i wyraźny wyświetlacz będzie z pewnością tym czego się od tego modelu oczekuje. Rzecz jasna niemniej istotne są parametry techniczne i jakość użytych materiałów, ale jak na razie nie wiele wiadomo na ich temat.

Poniżej wstępna specyfikacja techniczna z zastrzeżeniem, że praktycznie wszystko może ulec jeszcze zmianie.

  • Wyświetlacz: 5,8-cali o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (technologia Quantum Display);
  • Procesor: Snapdragon 810 (64-bit) ;
  • Pamięć RAM: 4 GB pamięci LPDDR4
  • Aparat fotograficzny: podwójny aparat fotograficzny

Jak widać niewiele wiadomo. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość. Najciekawszą informacją wydaje się być zastosowanie podwójnego aparatu fotograficznego, choć jak na razie nie wiadomo nic o jego specyfikacji. Można się jednak domyślać, że będzie równie dobry co u konkurencji, a może nawet lepszy. Dlaczego? W końcu to debiut nowej linii flagowca, więc LG będzie chciało się pokazać z jak najlepszej strony.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?