Newsy
pudełko kSafe
Spis treści
  1. Jak działa?

Żyjemy w czasach, gdzie praktycznie każdy z nas nabawił się jakiegoś nałogu. Jedni lubią podjadać słodycze, inni palą, a jeszcze inni siedzą przed telewizorem i zagrywają się w swoje ulubione pozycje na konsoli. Nałogi jak wiemy są złe i trzeba je zwalczać, ale do tego potrzebna jest silna wola. Czym jest silna wola? Każdy, kto choć raz próbował powstrzymać się od często powtarzanej czynności, wie. Wiem też i ja. Przyznajcie więc, że silną wolą jesteśmy zmusić się praktycznie do wszystkiego, ale na ile jest ona „silna”, gdy w grę wchodzą prawdziwe pochłaniacze czasu, kalorii, czy nałogów niezwiązanych ze zdrowiem? No właśnie. Producenci inteligentnego – to coraz częściej nadużywane słowo – pudełka też wiedzą, jak trudno jest się powstrzymać od pewnych czynności – nałogowo wykonywanych.

pudełko kSafe

Zaprojektowali więc pudełko o nazwie kSafe. Nie jest to jednak zwykłe pudełko. Posiada jedną, ale zasadniczo bardzo przydatną funkcję – zamknięcia. Chcąc zmotywować się do jakiegoś zadania lub zwyczajnie walczyć z jakimś nałogiem (zdrowym lub nie) zamykamy drogi nam przedmiot, rzecz czy nawet jedzenie, w pojemniku, który nie otworzy się za nic w świecie. Czy oznacza to, że trafiające tam rzeczy są zamykane na stałe? W żadnym wypadku. Sami ustalamy kiedy kSafe ma się otworzyć, a dokonamy tego za pomocą aplikacji dostępnej na smartfony. Możemy ustalić czas, po jakim pudełko zwyczajnie się otworzy lub jakiś cel, którego niespełnienie będzie objawiać się dalszym zamknięciem naszego nałogu. Wygląda to naprawdę świetnie i naprawdę potrafi zmotywować do działania.

Jak działa?

Przykładowo, do pojemnika wkładamy jakiś ulubiony smakołyk (najczęściej dość kaloryczny). Zamykamy pokrywę i za pomocą aplikacji w smartfonie ustalamy, by kSafe otworzył się tylko, gdy dokonamy określoną przez nas ilość kroków dziennie – powiedzmy 20000 kroków. Jeżeli wykonamy mniej, pudełko pozostanie zamknięte i o naszej słodkiej przekąsce, będziemy mogli tylko pomarzyć – dopóki rzecz jasna nie wykonamy danej ilości kroków, czy innego rodzaju celu. Podobnie możemy zrobić z pilotem do telewizora lub kontrolerem do konsoli. Możemy ustalić, by wcześniej niż o 19 godzinie kSafe się nie otwierał. Ten pożeracz czasu, będzie więc dla nas czasowo zamknięty, a dodatkowy czas możemy poświęcić bardziej produktywnym rzeczom – nauce, pracy lub zwykłym obowiązkom domowym. Co ciekawe, kSafe otwiera się także na podanie hasła, to fajne zabezpieczenie jeżeli mamy w domu rodzeństwo, z którym nie chcemy dzielić się jakimś przedmiotem podczas naszej nieobecności – wkładamy, ustalamy hasło i bez obaw wychodzimy z domu wiedząc, że schowany przedmiot będzie bezpieczny.

Przyznam szczerze, że pod względem tej funkcjonalności urządzenie prezentuje się świetnie – trafia w pewnym sensie w nisze, bo osobiście nie spotkałem się jeszcze z tak ciekawie zaprojektowanym pudłem. Sam pudełko wygląda bardzo nowocześnie – nawet mi się podoba. Producent twierdzi, że kSafe ma pojemność 5,5 litrów, więc nie wygląda to źle – wymiary to 246 mm (w najmniejszym punkcie 183 mm) wysokości i 196 mm szerokości. Można kupić jedno pudełko w przedsprzedaży w cenie 89 dolarów (normalna cena 129 dolarów), dwa pudełka w cenie 169 dolarów (normalna cena 258 dolarów) lub trzy pudełka w cenie 229 dolarów (normalna cena 387 dolarów).

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?