Recenzje AGD
mastercook-kge-3445-b-future.1759773.2

Kuchnia gazowo-elektryczna Mastercook KGE 3445 B FUTURE – świetna jakość w niskiej cenie

W każdym domu powinny znaleźć się urządzenia, które z racji swojego zastosowania pomagają nam przyrządzić zdrowe i smaczne potrawy. Podstawą do przygotowywania potraw jest kuchenka gazowa (ewentualnie elektryczna) i nikt nie wmówi mi, że jest inaczej. Przyrządzenie potraw w mikrofali, czy innych urządzeniach wydaje się po prostu nie mieć sensu i to nie tylko ze względu na małe gabaryty tych sprzętów, ale przede wszystkich chodzi o ich okrojoną funkcjonalność. Nie twierdzę jednak, że takich urządzeń się nie wykorzystuje i że nie są przydatne – bo są. Chodzi mi raczej o to, że w kwestii podstawowego użycia są bezużyteczne, bo nie są tak uniwersalne jak kuchenka gazowa, czy elektryczna.

Z racji tego, że też przyszło mi się „bawić” w dom, musiałem nabyć odpowiednią kuchenkę. Być może nie jest już zbyt nowa, ale ciągle spełnia swoje podstawowe funkcje gotowania/przygrzania potrawy. Jest naprawdę świetna! Chciałem mieć jednak porównanie, ile od czasu mojego zakupu zmienił się rynek kuchenek gazowych w Polsce. Czy produkowane sprzęty są lepsze? Ładniejsze? A może bardziej trwałe? Musiałem się o tym przekonać osobiście. Dzisiaj chciałbym zaprezentować wam moje doświadczenia związane z kuchnią gazowo-elektryczną Mastercook KGE 3445 B FUTURE, którą miałem okazję testować przed dobre dwa tygodnie. Sprzęt został mi wypożyczony, ale nie muszę wam chyba pisać ile problemów było z jego montażem – pomoc fachowców okazała się być niezbędna. Wolę wam tego oszczędzić. Jeżeli jesteście ciekawi jak sprzęt sprawił się w boju i czym mnie pozytywnie zaskoczył, to czytajcie dalsze akapity.

Wygląd i konstrukcja urządzeniach

Kuchnia gazowo-elektryczna Mastercook KGE 3445 B FUTURE ma prawo się podobać. Jest nowoczesna, prosta i stylowa – pasuje do każdego nowoczesnego domu/mieszkania. Zarzucając na niej oko byłem pewien, że będzie pasować do mojej kuchni – szkoda, że tylko na okres testów. Nie można jednak powiedzieć, że jest to klasa premium, bo tak nie jest. Ta prosta konstrukcja ma uderzać w jak największą grupę docelową w Polsce. Ma więc być dla każdego – dla młodszych i starszych. W moim odczuciu projektanci spełnili swoje założenia, czego przykładem jest ja sam – moim rodzicom również się podoba. Pod względem wyglądu nie można jej nic zarzucić.

Pora na krótką ocenę kuchenki jeżeli chodzi o użyte w niej materiały, bo te najwyraźniej zostały starannie wyselekcjonowane. Kuchenka składa się właściwie z trzech obszarów, do których chciałbym nawiązać. Przedni front – razem z panelem sterującym – wnętrze piekarnika oraz obszar z palnikami na górze. Zacznijmy może od palników, które wydają się być dość standardowe. Góra pokryta jest blachą, a palniki zostały wykonane z odpowiedniego żeliwa. Mamy do czynienia z standardem, bo nic lepszego nie udało się jeszcze nikomu wymyślić. Przejdźmy zatem do wnętrza piekarnika. Wnętrze jest standardowe, jakość użytej blachy, wiatrak, czy inne elementy wyposażenia stoją na naprawdę wysokim poziomie. Wszystko jest twarde, niepodatne na jakiekolwiek zgięcia z mojej strony – próbowałem. Zaskoczyli mnie pozytywnie.

IMG_0382

Ostatnim obszarem rewizji jest przedni front – najwięcej detali. Przedni panel został wykonany ze szła (żaroodpornego), dzięki czemu prezentuje się naprawdę świetnie i co za tym idzie oryginalnie. Szkło jest odporne na jakiekolwiek uderzenia, więc nie musimy obawiać się o wytrzymałość przedniego frontu. Lekkie zastrzeżenia mogę mieć do plastikowych pokręteł (regulacja gazu) i przycisków, które choć nie są złej jakości, to według mnie po prostu tu nie pasują. Czy nie można by było wstawić czegoś wykonanego z metalu? To takie drogie? Wydaje się, że taki znak czasu, a wszystko niebawem zastąpi plastik – lepszej i gorszej jakości. Na pochwałę zasługuje uchwyt od piekarnika, który mimo iż jest plastikowy, to naprawdę porządnie wykonany, a poza tym dobrze się go trzyma.

IMG_0384

Specyfikacja i wyposażenie

Przyszedł czas na przedstawienie specyfikacji technicznej i wyposażenia Mastercook KGE 3445 B FUTURE. Pod względem wyboru różnego rodzaju opcji muszę przyznać, że jest dobrze. Nie inaczej jest w kwestii wyposażenia, choć tutaj producent mógłby bardziej zaszaleć. Muszę jednak przyznać, że absolutnie nie mogę się do niczego przyczepić. Jeżeli chodzi o specyfikację techniczną to mamy do czynienia z 50 cm szerokością kuchenki – jest to więc standard. Nie miałem okazji sprawdzić ile ona waży, ale na moje około było to gdzieś w okolicach 10-20 kilogramów. Efektywność kuchenki została potwierdzona skalą, którą zwykle stosuje się w tego rodzaju urządzeniach. Efektywność wykorzystania prądu jest spora, a ocena „A” mówi sama za siebie. Identyczny rezultat – ocena „A” – osiągnięto w efektywności wykorzystania gazu. Urządzenie jest więc energooszczędne i pod tym względem powinno przypaść każdemu do gustu.

IMG_0385

Warto też podkreślić inne istotne zalety związane chociażby z piekarnikiem. Rozmiar komory piekarnika jest jest średni – rozmiar 50 cm szerokości robi swoje. Całkowita pojemność użytkowa piekarnika wynosi 59 litrów, co uznaję za wynik dobry. Piekarnik ani razu mnie nie zawiódł i idealnie upiekł przygotowane przez ze mnie kurczaki – mimo iż nie miałem styczności z elektrycznym piekarnikiem, ponieważ mam gazowy. Poza tym urządzenie zostało wyposażone w ruszt czy liczne wkłady. Producent postanowił też wyposażyć kuchenkę w szufladę na naczynia – nie jest zbyt pojemna, ale na upartego zmieści się tam kilka istotnych dla nas rzeczy. W wyposażeniu znajdziemy także ruszt emaliowany dwuczęściowy, możliwość zdjęcia drzwi, oświetlenie dodatkowe, grzałki oraz emalie łatwo czyszczące Top Slide. W moim odczuciu jest tego całkiem sporo, jak na standardową kuchenkę gazowo-elektryczną. Mastercook zaliczył ponownie plusa.

Funkcje i opcje

Nie sposób nie wspomnieć też o licznych funkcjach. Piekarnik został wyposażony w funkcję termoobiegu. Producent postanowił też udostępnić nam funkcję rozmnażania, grilla, pizzy, grzałka górna i dolna czy booster – opcja szybkiego nagrzania piekarnika, kiedy nie masz czasu czekać. Znajdziemy też rożen obrotowy, czy programator elektryczny. To podstawowe i zarazem niezwykle przydatne funkcje.

Zdaje sobie jednak sprawę, że niektóre są mało istotnymi bajerami, z których najpewniej nie będziemy korzystać. Moje wieloletnie doświadczenie mówi mi, że korzystamy z samych podstaw, bo tylko one są niezbędne i wypadają najlepiej – a do odgrzewania lepiej sprawdzi się mikrofala niż piekarnik.

Podsumowanie

Kuchnia gazowo-elektryczna Mastercook KGE 3445 B FUTURE zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Tak duże, że ciężko było mi się z nią rozstać po prawie dwutygodniowych testach. Jakość użytych materiałów stoi na bardzo wysokim poziomie. Zastrzeżeń nie można mieć też do klasy energetycznej urządzenia – jest ekonomiczne. Jeżeli szukasz przystępnej cenowo kuchenki, a także dobrej jakości sprzętu, to oferta Mastercook jest skierowana do ciebie.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?