Newsy
lgg2_mini_HEAD

Niektórzy mogą pamiętać moją recenzję LG G2, w której wypowiadałem się o tym smartfonie w samych superlatywach. Cóż, ciężko było inaczej – dalej uważam, że jest to jeden z najlepszych telefonów dotykowych na rynku. Wszystko idealnie w nim współgra, i zarówno specyfikacja jak i realne osiągi smartfona po prostu powalają.

Dziwi więc jego sprzedaż, która jest poniżej oczekiwań Koreańczyków, nie dziwi za to decyzja LG, odnośnie wyprodukowania LG G2 w wersji mini. Powoli zaczyna to podchodzić pod trend – Sony też się zdecydował na produkcję Xperia Z1 mini, HTC jest następne w kolejce z mniejszymi wersjami swoich flagowych smartfonów. Czy jednak mniejszy nie oznacza gorszy?

LG G2

Na razie nieoficjalnie wiadomo, że telefon nie będzie posiadał gorszych komponentów, a jego możliwości będą bardzo zbliżone do większego brata. LG G2 mini będzie posiadał 2GB pamięci RAM i procesor Snapdragon 800. Jego ekran będzie miał 4,7 cala, jednak dzięki specjalnej konstrukcji, z którą można się było już spotkać przy LG G2, będzie miał wymiary bliższe telefonom o wielkości ekranu 4,5 a nawet 4,3. Cała tajemnica w ultra-cienkich ramkach.

Wielką niewiadomą pozostaje rozdzielczość ekranu. Nie wiadomo, czy będzie to ciągle FullHD, który tak bardzo cieszył oko w LG G2, czy może producenci zmniejszą jakość do 720p. Ekran jest bardzo mocną stroną większego modelu, więc lepiej, żeby konstruktorzy nie zmniejszali jego osiągów.

Oficjalna specyfikacja, oraz jednoznaczne potwierdzenie projektu LG G2 mini, przedstawione zostaną w pierwszym kwartale 2014 roku, najprawdopodobniej na Consumer Electronic Show w Las Vegas. Szykuje się ostra walka na rynku smartfonów!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

  • Zord

    Prosty, dobrze wykonany i w przystępnej cenie telefon. Zdecydowanie dobry wybór jako
    zastępstwo starszej L-ki lub jako pierwszy smartphone.