Newsy
LG_G3_HEAD

Już LG G2 był dobrym, i to w najsłabszym znaczeniu tego słowa, smartfonem. Jego możliwości były ogromne, a ekran deklasował absolutnie całą konkurencję. Nawet dziś, niecały rok po premierze, wyświetlacz ten nie ma równych – dalej wygląda naprawdę spektakularnie. Nic więc dziwnego, że model ten odniósł sukces (choć z reakcji władz LG można było przypuszczać, że oczekiwali lepszych wyników, i patrząc na specyfikację – wcale im się nie dziwię!). Teraz jednak LG G2 może zostać zdetronizowane, i to przez następcę z tej samej stajni. Przygotujcie się na LG G3!

LG G3

To co robi największe wrażenie, to nowy ekran o rozdzielczości aż 2560 x 1440 pikseli! Jest to niespotykana dotąd gęstość, jeśli weźmiemy rozmiar ekranu – 5,5 cala. Trzeba przyznać LG, że mają rozmach. Ekran będzie wspierany czterordzeniowym procesorem Snapdragon 801 o mocy 2,5 GHz, co sprawia, że będzie miał moc obliczeniową bliską niektórym laptopom. Oczywiście nie ma przełożenia 1 do 1, ale liczby te robią wrażenie. Podobnie jak ilość pamięci RAM – 2 GB, i dysk wewnętrzny o pojemności 16 GB, a to w wersji najtańszej LG G3.

LG G3 będzie również wyposażony w doskonały aparat – 13 megapikseli z opcją stabilizacji ekranu i laserowym autofocusem. Z przodu będzie się znajdowała kamera o mocy 2,1 megapikseli, czyli video konferencja w końcu nie będzie miała jakości połączenia Skype z Mozambikiem, a wszystkiego dopełni czytnik kart SD, którego tak zabrakło w poprzednim modelu.

LG G3

Telefon wy LG G3 posażony będzie oczywiście w nowego Androida, najprawdopodobniej LG nałoży też na niego swoją autorską łatkę, tak jak to miało miejsce z poprzednim modelem. Bardzo ciekawym pomysłem wydaje się bezprzewodowa ładowarka, nad którą przy okazji tego modelu pracuje też firma z Korei. Nic tylko czekać i odkładać pieniądze – chociaż ostateczna cena nie jest jeszcze znana.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?