Newsy
telewizor LG Super UHD

Koreański producent sprzętów RTV i AGD znany jest przede wszystkim z dobrych konstrukcji. LG, bo o nim właśnie mowa, może poszczycić się ciekawym wykonaniem, dobrą ceną i pierwszorzędną jakością. Nie może jednak być inaczej skoro konkurenci depczą sobie nawzajem po piętach. Z tonu nie spuszcza ani Samsung, ani Sony, więc i LG nie może zostać w tyle. Koreański producent po raz kolejny udowadnia, że zastosowanie najnowszej technologii może iść w parze z jakością rodem z renderowanych materiałów prasowych, a robi to przy okazji premiery nowej linii telewizorów Super UHD. Sprawdźmy, dlaczego warto zainteresować się nową linią telewizorów LG.

Warto zauważyć, że nowa linia Super UHD nie jest żadną kontynuacją poprzednich. To zupełnie nowa jakość. W jej skład wchodzą serie UF950, UF940, UF860, UF850 i UG870. Czym cechuje się owa linia? Przede wszystkim świetną jakością wyświetlanego obrazu. W każdym z modeli LG zastosował technologię IPS połączoną z technologią ColorPrime, a wszystko to w rozdzielczości 4K. Powiem wam, że telewizory na żywo prezentują się dużo lepiej niż na materiałach prasowych. Przede wszystkim odznaczają się soczystymi kolorami! Połączenie technologii IPS z autorskim rozwiązaniem ColorPrime okazało się strzałem w dziesiątkę!

telewizor LG Super UHD

Zastosowana technologia

Koreański producent chwali się tym, że zastosowanie autorskiej technologii ColorPrime pozwala uzyskać prawie 30-procent więcej głębi barw niż w przypadku zwykłej technologi, zastosowanej w starszych modelach telewizorów – nawet z panelem IPS, które jak dotąd cieszyły się dobrą prasą. W efekcie otrzymujemy jeszcze bardziej intensywny kolor, co widać już na pierwszy rzut oka. Seria telewizorów UF950 została wyposażona dodatkowo w technologię Wide Color LED. To praktycznie nowy moduł podświetlenia ekranu, który w jeszcze większym stopniu uwydatnia i tak świetnie wyglądające kolory.

Na koniec warto wspomnieć o samej rozdzielczości 4K, która jak na razie nie jest zbyt spopularyzowana na świecie, a co dopiero w Polsce. Niemniej, logiczne wydaje się być to, że zakup telewizora 4K, przy obecnych cenach Full HD, wydaje się mało opłacalny, o ile rzecz jasna nie patrzymy w przyszłość. Ponadto każdy z telewizorów został wyposażony w najnowszą wersję systemu operacyjnego – znany tylko z telewizorów LG – webOS 2.0. Producent informuje, że nowy system jest dużo szybszy – czas oczekiwania na wejście do ustawień zostało skrócone o 74%. Nowa linia telewizorów LG Super UHD będzie z pewnością dobrym konkurentem dla Samsunga, który nie tak dawno zaprezentował swoją linię telewizorów SUHD. Spójrzmy jeszcze na specyfikację dwóch modeli.

telewizor LG Super UHD

Seria UF950V:

– Wielkość ekranu: 55”, 65”
– Technologia obrazu: COLOR PRIME
– Rozdzielczość 4K (3840×2160)
– Technologia podświetlania: Edge LED
– Smart TV: webOS 2.0
– Ultra Slim
– System dźwiękowy: 4.2 Harman/Kardon ULTRA Surround, moc RMS 60W
– PMI: 2300
– Cinema 3D

Seria UF850V:

– Wielkość ekranu: 55”, 65”
– Technologia obrazu: Ultra Luminance
– Rozdzielczość 4K (3840×2160)
– Smart TV: webOS 2.0
– System dźwiękowy: 2.0 Harman/Kardon, ULTRA Surround, moc RMS 10W+10W
– PMI: 1600
– Cinema 3D
– Kodek HEVC: 4K 50P, 4K 25P, 4K50P

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?