Recenzje AGD
Lodówka Samsung rb29fsrndww

Samsung to firma, która tworzy właściwie wszystko – od sprzętów AGD, po smartfony i tablety. Nie da się ukryć, że Koreańczycy mają ogromny rozmach i mogą konkurować z wieloma firmami na rynku – także w zakresie wdrażania nowych technologii. Lubię tą markę, ale nie dlatego, że tworzy ładne, a często nawet i świetnie wyglądające produkty – ktoś tam powinien dostać podwyżkę – ale za to, że firma ma przysłowiowe „jaja”, by konkurować na tak wielu rynkach. A możecie mi wierzyć lub nie, ale to nie jest łatwe zadanie – wyniki finansowe corocznie muszą się zgadzać. Co więcej Samsung praktycznie na każdym rynku jest w stanie zarobić – bez niepotrzebnych strat. To sztuka i chyba zgodzicie się z tym ze mną.

Z racji tego, że ostatnio nie było zbyt wiele tematów o produktach Samsunga, to postanowiłem coś stworzyć, a mianowicie recenzję – bo o nią od początku tego zdania mi chodziło. Co więcej, jestem w stanie powiedzieć, że Samsung ma jedne z najładniejszych sprzętów AGD na rynku. Naprawdę! Większość ich urządzeń wygląda lepiej niż dobrze – są nowoczesne, dobrze wykonane i charakterystyczne dla dzisiejszego stylu (można powiedzieć, że są modne). W wspomnianej kategorii sprzętu mieszą się lodówki. Zdecydowałem, że tym razem dokonam bliższej relacji z lodówką Samsung RB29FSRNDWW. Poniżej przedstawiam Wam swoje wrażenia i opinię na temat tego sprzętu.

Lodówka Samsung rb29fsrndww

fot. Samsung

Wygląd i konstrukcja urządzenia

Napisałem o tym wcześniej, ale wspomnę o tym raz jeszcze – lodówki Samsunga moją prawo się podobać. Nie inaczej jest w przypadku recenzowanego przeze mnie modelu Samsung RB29FSRNDWW. Przyznam szczerze, że już od pierwszego kontaktu w sklepie lodówka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie – w kwestii wizualnej, bo wtedy nie mogłem ocenić jej walorów technicznych. Ta lodówka jest ładna, jest oryginalna, ale nie jest innowacyjna. Samsung powiela ten sam schemat w różnych modelach, które różnią się – moim zdaniem – detalami. Widać, że jest w tym praca tego samego zespołu odpowiedzialnego za wygląd urządzeń. Rzecz jasna, lodówka wyróżnia się wyglądem od innych konkurencyjnych urządzeń. Ale jeżeli chodzi o tego samego producenta to jest to powielany schemat.

Samsung RB29FSRNDWW jest sprzedawany w odcieniu bieli – dość modnego jak na dzisiejsze lata. Kolorystycznie prezentuje się świetnie i mimo iż jest biały, to nie pozostawia zabrudzeń – powierzchnia łatwo się czyści. W środku też panuje biel połączona z bielą, ale już z większym naciskiem na przezroczysty plastik. Co mogę powiedzieć na temat użytego materiału? Cóż. Jak dla mnie jest on standardowy z kilkoma zdobieniami z aluminium. Dodaje to co prawda efektu i wygląda ładnie, ale jakość plastiku jest taka, jak i w przypadku innych lodówek. Jest więc dobrze, ale bez rewelacji – trudno jednak o jakieś rewolucyjne posunięcie ze strony Samsunga, skoro to model budżetowy, jeden z tańszych.

Napisze więc jednym zdaniem. Samsung RB29FSRNDWW to świetnie wyglądająca lodówka, modna, elegancko wykończona, ale też nie wprowadza na rynek nic rewolucyjnego – oprócz wyglądu zewnętrznego. To tyle – początek jest dobry.

Samsung rb29fsrndww chłodziarka

Specyfikacja techniczna i wyposażenie

Samsung RB29FSRNDWW pod względem technicznym także reprezentuje solidny poziom. Nie zapominajmy jednak, że w dalszym ciągu mamy do czynienia z urządzeniem ze średniej półki cenowej, a więc nie najmocniejszym, ani tym bardziej nie idealnym. Przyznaję jednak, że jak na swój pułap cenowy model RB29FSRNDWW mierzy dość wysoko.

Zacznijmy od efektywności energetycznej. Sporo osób kupuje sprzęt w oparciu o jego efektywność działania czy ekonomiczność – jak zwał, tak zwał. W tym przypadku Koreańczycy nie mają się czego wstydzić, bowiem klasa energetyczna urządzenia została oceniona na A+, a to moim skromnym zdaniem, dobrze wróży na temat przyszłości naszych rachunków za energię elektryczną. Producent informuje, że roczne zużycie energii nie powinno być większe jak 272 kWh – biorąc pod uwagę pojemność i konstrukcję urządzenia (178 x 59,5 x 66,8 cm), to spory wyczyn.

Wspomniałem o pojemności – nie bez przyczyny. Ta, choć jest dobra, to mogłaby być jeszcze większa – wskazują na to wymiary. Nie ma jednak dramatu. Pojemność użytkowa chłodziarki to 192 litry, a zamrażarki 98 litrów. Czy ktoś powie, że to mało? Chyba nie, a przynajmniej nie powinien, bo spokojnie można tam upchnąć jedzenie dla czteroosobowej rodziny na miesiąc, a i jeszcze by coś zostało.

Przyszedł czas na poziom hałasu. Lodówka Samsung RB29FSRNDWW jest jedną z najcichszych z jaką miałem do czynienia – 39 dB. Niepokoją mnie jednak stukoty podczas pracy. Nie wiem czy trafiłem na wybrakowany model, ale w nocy wyraźnie słyszę, jakby coś w środku uderzało o obudowę. Te niepokojące dźwięki trafiają się także za dnia, ale to zdarza się to na tyle rzadko, że nie reagowałem. Dodatkowo producent wyposażył lodówkę w:

– 1 półkę na butelki,
– 1 szufladę na warzywa i owoce,
– 3 półki szklane w chłodziarce,
– 3 szuflady w zamrażarce,
– 4 półki w drzwiach.

Samsung rb29fsrndww zamrażalnik

Funkcje i opcje

Pod względem funkcjonalności Samsung RB29FSRNDWW prezentuje się średnio. Przyznam szczerze, że liczyłem na więcej. Nie zmienia to jednak faktu, że to co nam zaoferowano jest aż nadto wystarczające, bo i tak z większości funkcji lub opcji nie będziemy korzystać – piszę to całkiem poważnie. No, ale żeby nie było wymienię całą dodatkową funkcjonalność, która według mojej opinie jest warta uwagii. Oto ona:

– elektroniczna regulacja temperatury,
– funkcja “wakacje”,
– system Multiflow,
– technologia Digital Inverter,
– zamrażarka z systemem No Frost

Samsung rb29fsrndww półki

Podsumowanie

Lodówka Samsung RB29FSRNDWW wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Nie mogłem jej praktycznie nic zarzucić – biorąc pod uwagę jej cenę. Nie jest to typowy średniak, bo widać, że producent celował wyżej. Jestem jednak pewien, że każdy kto zdecyduje się na jej zakup, będzie zadowolony. Główny plusy za efektywne działanie i wygląd – jest nowoczesna i stylowa. Minusy? Cóż. Nie zauważyłem, choć mógłbym doczepić się do małej ilości funkcji. Tak czy inaczej – polecam.

Zamów ten produkt w OleOle!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?