Newsy
Nokia_Lumia_1520_head

Nokia Lumia 1520 – w końcu pokazana światu!

Nokia, korzystając z targów technologii w Dubaju, pokazała swój nowy produkt flagowy – Lumię 1520. Konstruktorzy chyba pozazdrościli HTC i ich nowemu modelowi Max One, i postanowili przebić ich smartfona z 5,9 calowym wyświetlaczem. Ekran zainstalowany w Lumii 1520 będzie miała 6 cali, czyli stanie idealnie pomiędzy smartfonem a tabletem. Każdemu kto skrzywi się z pogardą, i będzie chciał udowodnić, że tak duży wyświetlacz do niczego się nie przyda radzimy się powstrzymać i posłuchać najpierw w co telefon będzie wyposażony.

Nokia Lumia 1520 - przód

Ogromny ekran służył będzie oczywiście do obsługi zdjęć i filmów bardzo wysokiej jakości, bo z tego Lumie są znane. Komórka będzie wyposażona w aparat PureView o matrycy 20 Megapikseli, który w połączeniu z optyczną stabilizacą obrazu pozwoli wykonywać w pełni profesjonalne zdjęcia. Filmy nagrywane przez ten telefon będą osiągały 1080p, czyli FullHD, i taki obraz będzie też obsługiwał ekran. Co ciekawe, będzie zrobiony w technologii umożliwiającej dotykową obsługę nawet dłońmi w rękawiczkach.

Procesor będzie niezwykle wydajnym, 4-ro rdzeniowym potworem o mocy 2,2 GHz, który obsłuży każdą, najbardziej nawet zaawansowaną grę stworzoną na urządzenia mobilne. Dostępne będą dwie wersje – jedna z 32 GB pamięci, i jedna z 64 GB, ale żadna ilość miejsca na dysku nie powinna być problemem, ponieważ będzie on obsługiwał również karty SD. Do pełni szczęścia konstruktorzy dołożą 2 GB pamięci RAM.

Nokia Lumia 1520 - tył

Do tego wszystkiego Nokia Lumia 1520 będzie ważyła tylko 209 gramów, a jej cena będzie się wahała w okolicach 750 dolarów. Konkurencja będzie miała nad czym główkować!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?