Newsy
Mafia III - LOGO
Spis treści
  1. Twórz imperium

Początki czeskiego studia odpowiedzialnego za jedną z najlepszych gier odwzorowujących świat mafii nie były zbyt udane. Choć producent wybił się na marce „Mafia” to jednak wcześniej miał wiele kłopotów, z którymi po dziś dzień się boryka. Kilka projektów, które nie doszło do skutku z pewnością nadszarpnęło i tak skromny budżet. Po wydaniu pierwszej części przygód Mafii studio 2K urosło w siłę. Była to jedna z najlepszych tego typu gier, bezpośredni konkurent dla GTA. Po jakimś czasie wydano drugą odsłonę, która choć była dobra, to jednak gra nie cieszyła się takim uznaniem jak część pierwsza. W końcu, po wielu miesiącach oczekiwań, nastał wprost idealny moment na zapowiedź trzeciej odsłony – Mafia III – gdzie słowo „rodzina” nabiera zupełnie innego znaczenia.

Mafia III

fot. 2K

Twórz imperium

W trzeciej już odsłonie przygód amerykańsko-włoskich gangsterów przyjdzie nam wcielić się w postać niejakiego Lincolna Claya. Akcja gry będzie toczyć się pod koniec lat 60, a kluczowym miejscem wydarzeń będzie tym razem Nowy Orlean. Andy Wilson – producent wykonawczy gry – zdradził, że w Mafia III położono duży nacisk na znaczenie rodziny. Tak jak w życiu, będziemy mogli zbudować własną rodzinę, jednak w większości opartą na interesach gangsterskich.

Główny bohater – czyli gracz – będzie bossem w hierarchii, mając pod sobą współpracowników, a mówią kolokwialnie poruczników. Głównym zadaniem gracza nie jest więc jedynie wykonywanie docelowych misji, ale także i radzenie sobie z pobocznymi wątkami, z czego jednym ma być budowa rodziny – mafijnego imperium. Przyznajcie sami, że pomysł brzmi nieźle. Choć na poniższym trailerze nie widać zbyt wiele z gry, to jednak nie można twierdzić, że dostaniemy wybrakowany produkt. Zarówno grafika, jak i dźwięk będzie stał na najwyższym poziomie. Zupełnie tak jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach.

Gra Mafia III zadebiutuje najwcześniej w maju 2016 roku. Premiera odbędzie się zarówno na konsole nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4), jak i platformę PC.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?