Newsy
Monitor Sharp 8K

Wiedziałem, że tak się to skończy. Ledwo co na rynku pojawiły się telewizory z rozdzielczością 4K, a już słychać, że to za mało. Nie wiem dla kogo, bo mi osobiście wystarczy rozdzielczość Full HD. Wiem jednak, że im większa przekątna ekranu, tym lepiej sprawdza się 4K, ale żeby od razu 8K? Czy to nie jest przypadkiem uprawianie sztuki dla sztuki? Już dziś ciężko jest pozyskać materiał w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, a co dopiero 8K. Nie przeszkadza to jednak w zapowiedzi odbiornika o większych możliwościach. Jest jednak problem i tkwi on w cenie.

Obecnie na TOP-ie są ekrany 4K, które z miesiąca na miesiąc są coraz tańsze, a tym samym łatwiej dostępne dla przeciętnego użytkownika. Do 2020 roku liczba kanałów wspierających ten standard ma wzrosnąć do 200 – oczywiście, że nie w Polsce. Choć rozwój trwa, a postęp będzie widoczny przez kolejne lata, to jednak na tym się nie skończy. Producenci już dziś chcą zacząć sprzedawać ekrany o dużo większych możliwościach. Czyżby ktoś tu za kimś nie nadążał? Na to wychodzi.

Monitor 85-calowy

fot. proksolutions.com

Sharp będzie pierwszy!

Sharp zamierza być jednym z pierwszych producentów na świecie, którzy wprowadzą do sprzedaży ekran 8K. Dokładnie 30 października 2015 roku nastąpi premiera 85-calowego modelu LV-85001. Najlepsze jest jednak to, że nie jest to telewizor, a monitor przeznaczony do zadań profesjonalnych. Ekran wykorzystujący technologie IGZO jest w stanie wyświetlić rozdzielczość 7680 x 4320 pikseli. Doskonała jakość z perfekcyjnie czystym i ostrym jak żyleta obrazem. Aby jednak skorzystać w pełni z możliwości nowego odbiornika należy wykorzystać wszystkie cztery wejścia HDMI, uzyskując w ten sposób odpowiednio szybki poziom transferu.

Jeżeli ucieszyłeś się na myśl wypuszczenia kolosa i powoli zaczynasz liczysz pieniądze w portfelu, to radzę Ci byś usiadł wygodnie i uspokoił się, bo cena tego cuda może zwalić z nóg, niszcząc Twoje płonne nadzieje. 85-calowy monitor został wyceniony na bagatelne 133 tysiące dolarów, co w przeliczeniu wynosi około pół miliona złotych. Pozostaje więc pytanie, czy warto?

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?