Felietony
Matematyka i fizyka na smartfonie.

Matematyka pomimo, że jest królową wszystkich nauk to jednak wielu uczniom nastręcza ogromnych problemów. Podobnie jest z fizyką, która również wymaga dużego poświęcenia i potężnego wysiłku intelektualnego w przyswajaniu podstawowych informacji. Specjalnie dla takich uczniów zostały przygotowane aplikacje na smartfona i tablet, które w zajmujący sposób wspomagają edukację młodzieży w ścisłych dziedzinach nauki.

Matematyka i fizyka na smartfonie i tablecie

Matematyka na 5!

Aplikacja Matematyka na 5! zawiera dużą gamę wzorów wraz z odpowiednim opisem i wspomagającymi obrazkami. Znajdziemy tutaj wiele rozdziałów tj. potęgi, wektory, funkcje, logikę matematyczna, które za sprawą interesującej grafiki zachęcają uczniów do zgłębiania wiedzy matematycznej.

RealCalc Scientific Calculator. Nadszedł czas na obliczenia

Dla uczniów nieposiadających  kalkulatora z rozbudowanymi funkcjami powstała darmowa aplikacja RealCalc Scientific Calculator, która z pewnością dobrze zastąpi najbardziej skomplikowany kalkulator. W aplikacji tej można m. in. dokonywać obliczeń procentowych, ułamkowych, konwertować jednostki , a nawet korzystać z funkcji trygonometrycznych.

2048 – połączenie zabawy logicznej z matematyką

Aplikacja zawiera planszę podzieloną na kwadraty, w których znajdują się różne cyfry. Cała zabawa polega na tym, że użytkownik przesuwa poszczególne płytki w taki sposób, żeby liczby o takiej samej wartości połączyły się w jedną, dwukrotnie większą liczbę. 2048 to świetna zabawa matematyczna, dzięki której wyćwiczymy umiejętność dodawania i logicznego myślenia.

Algodoo 2.1.0 – interaktywna lekcja fizyki

Program przeznaczony dla uczniów rozpoczynających swoją przygodę z fizyką. Głównym zadaniem aplikacji jest zachęcenie młodzieży do zdobywania wiedzy z zakresu fizyki poprzez nietuzinkową zabawę. Aplikacja zawiera serię interaktywnych lekcji, dzięki którym można zapoznać się z tajnikami zjawisk i praw fizycznych poprzez zilustrowanie ich za pomocą grafiki 2D. Algodoo 2.1.0 przedstawia zarówno te najprostsze zjawiska fizyczne, jak i te bardziej skomplikowane np. proces wystrzeliwania naboju pistoletu.

eFizyka. Eksperymentalnie

Aplikacja eFizyka to wirtualne laboratorium, które umożliwia prowadzenie niecodziennych doświadczeń z różnych dziedzin fizyki. Eksperymenty w prosty sposób przedstawią każdemu początkującemu fizykowi jakie prawa fizyczne kształtują otaczający nas świat.

ErgoSky. Astronomiczne odkrycia

ErgoSky to aplikacja dla miłośników astronomii i astrofizyki. Znaleźć można w niej niesamowite zdjęcia astronomiczne i poznać gwiazdy, galaktyki oraz mgławice. Dzięki tej aplikacji użytkownik może dokładnie obejrzeć poszczególne planety i skrupulatnie przejrzeć ich prawdziwe oblicze. ErgoSky to ciekawa aplikacja, która zachęci młodzież do zagłębiania wiedzy o kosmosie.

 

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?