Newsy
urządzenie Meld

Uwielbiam różnego rodzaju gadżety, które w swym założeniu mają poprawić nam życie. Sami przyznajcie, że jest ich wiele. Czy wszystkie są pomocne? To temat na zupełnie inny artykuł. Śmiem jednak wątpić w skuteczność wielu produktów, które pojawiają się na rynku. Niektóre są zwyczajnie niepotrzebne, o czym kiedyś zapewne napiszę. Skoncentrujmy się jednak na rzeczach, które faktycznie mogą nam pomóc. Mnie osobiście najbardziej fascynują gadżety, które pomagają w gotowaniu. Nie tak dawno opisałem fantastycznego robota do automatycznego gotowania. Gotuje na zawołanie, a rola człowieka sprowadza się jedynie do wyboru włączenia robota, wyboru potrawy i przygotowaniu składników – tudzież potrzebnych do przygotowania potrawy narzędzi. Fascynujące prawda?

Meld

Tym bardziej, że nie jest to przyszłość, a teraźniejszość, czyli coś co każdy może mieć w domu, choć cena może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Bardziej przyziemne są urządzenia, które wykonują za nas proces pieczenia/smażenia. Takim urządzeniem był niedawno recenzowany przeze mnie grill elektryczny Tefal OptiGrill. Świetne narzędzie – oszczędza wiele czasu i właściwie zawsze przygotowuje mięso tak, jak sobie tego życzymy. Dziś przedstawię wam jednak gadżet Meld usprawniający proces gotowania za każdym razem, gdy tylko zechcemy go użyć.

aplikacja na smartfony Meld

Perfekcyjne gotowanie

Czym właściwie jest Meld? Najprościej będzie jak wytłumaczę to na kuchence gazowej – którą ma wielu z nas. W każdej kuchence są regulatory palników. Dzięki nim sterujemy wielkością płomienia, co w gruncie rzeczy przekłada się na wyższą, bądź niższą temperaturę. W ten sposób gotujemy, dostosowując temperaturę (ogień) do swoich potrzeb. Niedoświadczeni kucharze mogą mieć jednak problem z przyrządzeniem mięsa w odpowiedniej temperaturze, ponieważ nie wiedzą jak długo i na jakim ogniu gotować. Rozwiązaniem jest urządzenie o nazwie Meld. Przypomina on jeden z regulatorów palnika. Nie zdziwię was zapewne tym, że regulatory są wyjmowane. Kiedy więc zamierzamy gotować z Meld, musimy umieścić go, a właściwie włożyć w miejsce jednego z nich – w zależności na jakim palniku chcemy gotować, wybór jest nasz.

Meld łączy się bezprzewodowo z aplikacją dostępną na smartfony z systemem iOS i Android. Za pomocą aplikacji wybieramy danie, które chcemy przyrządzić. Uwierzcie, że wybór jest całkiem spory. Od mięsa, po zupy i sosy. Ogrom. Zatwierdzamy potrawę, a Meld zrobi resztę za nas. Obserwując pracę urządzenia widać, jak reguluje płomień – temperaturę – gotując praktycznie bez ingerencji człowieka. Po skończonej pracy, kiedy potrawa będzie już gotowa, Meld wyłącza dopływ gazu i przechodzi w stan uśpienia. Stosowna adnotacja na telefonie poinformuje nas o skończonej pracy – prawdopodobnie urządzenie wyda też stosowne dźwięk.

Przyznajcie, że wygląda to naprawdę ciekawe, a co najważniejsze, można to zastosować w praktycznie każdym rodzaju kuchenki. Jestem pod wielkim wrażeniem nowego gadżetu i sam zastanawiam się, czy aby nie sprawić sobie takiego do domu. Urządzenie nie jest tanie – w przedsprzedaży kosztuje 99 dolarów – ale bądźmy szczerzy, cena nie odstrasza jak w przypadku wspomnianego na początku robota. Myślę, że jest do zaakceptowania.

Więcej szczegółów na temat urządzenia znajdziecie pod tym adresem. Zachęcam do zapoznania się z filmem, dostępnym powyżej.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?