Newsy
microsoft-TV

Microsoft w ostatnim czasie oddał pałeczkę najbardziej innowacyjnej, poszukującej nowych dróg i wytyczającej nowe trendy, firmy. Gigant przez dobrych kilka lat siedział na laurach, uważając, że jego pozycja jest niezagrożona. Gdy jednak konkurencja przyparła Microsoft do muru, ci odpowiedzieli. Najpierw nowym systemem operacyjnym, Windows 8 (co do którego opinie są bardzo podzielone, a ja niestety nie zaliczam się do zwolenników), później agresywną fuzją z Nokią, dzięki której mogą lansować swój system operacyjny dla urządzeń mobilnych – Windows Phone. Teraz firma z USA wchodzi na rynek, który długo opierał się internetowym kolosom, czyli… telewizja!

Xbox

Wiadomo, że Microsoft ma swoje studio telewizyjne, które, jak mówi Nancy Tellem, kobieta odpowiedzialna za Microsoft TV, nie imponuje może rozmiarem, jednak to jest właśnie jego siła. Dzięki temu, twierdzi Nancy, firma może pracować nad nową koncepcją telewizji, bez presji, za to z otwartą na nowe rozwiązania i ciekawe pomysły głową. Z połączenia tych działań powstać ma nowa forma telewizji, interaktywna i idealnie dopasowana do konkretnego użytkownika.

Na razie nie wiadomo jakie programy powstawać będą w studio Microsoft, ale można się spodziewać, że gdy projekt ruszy pełną parą, powstanie coś bardzo ciekawego – bo przecież firmę stać na rozmach, zwłaszcza gdy w perspektywie są duże zyski. Zresztą widać to już po pierwszej produkcji, za którą specjaliści z Microsoft się wzięli – a jest to Halo The Television Series, czyli serial oparty na hicie na rynku gier komputerowych – Halo. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że w kreację serialu macza palce sam Steven Spielberg. Chyba nikomu nie trzeba przypominać kim on jest, i jak wielkie ma osiągi dla kina, i jego modernizacji.

Microsoft TV - Xbox

Telewizję będzie można oglądać na konsolach Xbox oraz komputerach z systemem operacyjnym, z którego znany jest najbardziej MicrosoftWindows. Czy już niedługo czeka nas telewizyjna rewolucja? Gdy siadam w fotelu i przełączam setki kanałów, na których nic nie ma, myślę, że najwyższa pora!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?