Newsy
Bezprzewodowe ładowanie SE370

Samsung od jakiegoś czasu stara się być „małym” innowatorem na rynku smartfonów. Co prawda, średnio mu to wychodzi, ale nie da się ukyć, że kto nie próbuje, ten korzysta. Mimo wprowadzanych zmian, czasami czysto wizualnych, firma ma się dobrze i nic nie zapowiada by miało to się zmienić. Koreańczycy tworzą też swój własny ekosystem, dzięki czemu współpraca pomiędzy różnymi urządzeniami staje się nie tylko możliwa, ale też jest dużo prostsza – z punktu widzenia zwykłego użytkownika prostszy etap konfiguracji ma znaczenie. Jednym z takich rozwiązań ma być monitor, który dodatkowo ma pełnić funkcję bezprzewodowej ładowarki dla smartfona.

Bezprzewodowe ładowanie SE370

fot. producenta

W zasadzie monitor nie różni się zbyt wiele od innych. Pod względem wykorzystania ma być przeznaczony głównie dla graczy. Oferuje za to jedną z ciekawszych, aczkolwiek niedostępnych nigdzie funkcji – wbudowaną bezprzewodową ładowarkę dla smartfona. Podobnie jak inne bezprzewodowe ładowarki, tak i ta będzie korzystać ze standardu Qi. Nie ma więc potrzeby zmieniać telefonu na ten z rodziny Samsunga. Wystarczy zwykły smartfony, który wspiera ową technologię. Funkcja bezprzewodowego ładowania odbywa się wówczas, gdy położymy smartfon na podstawce monitora.

Samsung SE370 z smartfonem

fot. producenta

Bezprzewodowa ładowarka w monitorze

Monitor wyposażony w bezprzewodową ładowarkę to najnowszy model Samsunga – SE370. Wykorzystuje on technologię AMD FreeSync, dzięki czemu reakcja matrycy wynosi 4 ms. Z tego też powodu powinien być wykorzystywany przez graczy. Inne ważne paramatry to choćby technologia PLS (Plane-to-Line Switching) zapewniająca 178 stopniowy kąt widzenia, rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, czy wielkość matrycy – od 23,6 do 27-cali.

Monitor Samsung SE370

fot. producenta

Model SE370 posiadać też ma po jednym porcie HDMI (1.4), DP (1.2) i D-Sub. Na razie nie wiadomo kiedy nastąpi premiera, ani ile będzie kosztować. Poniżej zamieszczam film prezentujący możliwości monitora.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?