Newsy
Nexus 5

Smartfony z serii Google Nexus na tle konkurencji prezentują się bardzo dobrze. Cechuje je dobra specyfikacja techniczna, atrakcyjna cena i wciąż zmieniający się producent, który zawsze stara się wprowadzić coś innowacyjnego. Oczywiście, nie zawsze idzie po myśli producentów, dlatego też niektóre modele z serii Nexus nie ciszyły się sławą, a mówiąc o nich jak o dobrym i konkurencyjnym smartfonie można było całkowicie zapomnieć. Wydaje się, że problem ten nie będzie dotyczył nowego i odświeżonego Nexusa 5, którego specyfikacja choć nie błyszczy, to jednak jest na tyle dobra, by poradzić sobie z walką o klienta.

Pamiętajmy jednak, że w tym roku zostaną zaprezentowane dwa modele z serii Nexus. Serwis „gizmochina” ujawnił specyfikację „piątki”. Zdecydowana większość informacji pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami, choć są i pewne zaskoczenia. Niewątpliwie można stwierdzić, że szykuje się premiera bardzo ciekawego smartfona.

Specyfikacja techniczna

Nexus 5 ma być wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 620, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Najlepsze w Nexusach jest to – co jednocześnie może być wadą i zaletą – że posiadają czystego Androida. Czysty system zazwyczaj pracuje dużo żwawiej, niż przepełnione od zresztą nieprzydatnych aplikacji konkurencyjne nakładki.

Poza tym, Nexus 5 będzie posiadał 5,2-calowy ekran Full HD, kamery 13 i 4 megapikseli, a także akumulator o pojemności 3180 mAh. Telefon ma być wyposażony w funkcję bezprzewodowego ładowania, a także posiadać złącze USB Type-C, którego falę popularności zapoczątkował Apple wraz z wydaniem swojego najnowszego i najcieńszego MacBooka. Pełna specyikacja poniżej:

Nexus 5

fot. gottabemobile.com

– ekran 5,2″ P-OLED o rozdzielczości Full HD
– procesor Qualcomm Snapdragon 620
– 4 GB pamięci RAM
– 64 GB pamięci wewnętrznej
– kamera tylna 13 megapikseli z optyczną stabilizacją obrazu, laserowym autofokusem i diodą LED oraz tylna 4 megapikseli
– Bluetooth, Wi-Fi, NFC, LTE
– czytnik linii papilarnych
– bateria o pojemności 3180 mAh z funkcją bezprzewodowego ładowania
– złącze USB Type-C

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?