Newsy
HEAD

Niby wszyscy mówią o tym, że Nokia porzuca rynek komórek, żeby zająć się tym, co robiła przed rewolucją telefonów mobilnych (czyli nie mam pojęcia czym, ale na pewno czymś bardziej intratnym niż smartfony). Jednak co jakiś można się natknąć na nowe plany fińskiego giganta. Od kilku dni świat obiega plotka, że Nokia przygotowuje mniejszą wersję swojego flagowego phableta, czyli modelu Lumia 1520.

Lumia 1520 mini

Lumia 1520 w wersji mini miałaby być wyposażona w procesor Snapdragon 800 i posiadać 2 GB RAM. Jest to zestaw który można spotkać już we wszystkich lepszych telefonach, więc nie ma się co rozpływać. Bardzo ciekawa jest natomiast rozdzielczość, którą miałaby mieć nowa odsłona Lumii – przy rozmiarze ekranu 4,3 cala przekątnej, telefon miałby mieć 1920 x 1080 pikseli. Parafrazując pewną starszą panią ze znanego virala – po co to komu, na co to komu? A na przykład do oglądania filmów nakręconych aparatem o mocy 14 megapixeli. To robi wrażenie, zwłaszcza jak na telefon tej wielkości…

Lumia 1520

Różne źródła podają, że bateria miałaby mieć od 3000 do 2300 mAh, a czytnik kart SD miałby zostać zlikwidowany. Wszystko to pachnie trochę tzw. wishful thinking, ale jeżeli Nokia Lumia 1520 mini zbliży się choćby do tych parametrów – konkurencja powinna zacząć się obawiać, bo będziemy mieli nowego faworyta na rynku małych, poręcznych smartfonów!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?