Newsy
Lumia_929_head

Nokia Lumia 929 już za rogiem!

Nokia prężnie pracuje, żeby odzyskać dawną pozycję. Czasy supremacji fińskiego giganta, który w pewnym momencie trzymał w ręku większość rynku telefonów komórkowych nigdy już pewnie nie wrócą, ale z drugiej strony – olbrzymi kryzys spowodowany przegapieniem boomu na smartfony Nokia też już ma za sobą. W świadomości użytkowników coraz lepiej funkcjonuje flagowa linia smartfonów Nokii Lumia. Nic więc dziwnego, że plotki, które od pewnego czasu krążyły po środowisku maniaków technologii zainteresowały tak wiele osób. Czego one dotyczą? Nowego modelu, nad którym Nokia pracuje – Lumia 929.

Nokia 929 - front

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wyświetlacz – nie jest to IPS, do czego producenci najróżniejszych smartfonów zdążyli nas już przyzwyczaić. Nokia Lumia 929 będzie wyposażona w 5-calowy AMOLED, czyli ekran zbudowany z organicznych diod świecących własnym światłem. Osobiście jestem wielkim fanem tej technologii, i fakt wykorzystania jej w nowym, flagowym telefonie Finów uważam za ogromnego plusa.Rozdzielczość wyświetlacza wyniesie 1920 x 1080 pikseli, czyli znów dostaniemy telefon FullHD.

Reszta specyfikacji też nie daje najmniejszych powodów do zastrzeżeń. Telefon będzie wyposażony w czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 o mocy 2,2 GHz i 2 GB pamięci RAM, więc już dziś wiadomo, że raczej nie będzie miał problemów z obsługą nowych gier, programów i aplikacji. Na razie wiadomo o jednej wersji dysku twardego, która będzie dostępna na rynku – 32 GB. Telefon będzie posiadał zdolność obsługi łącza LTE, oraz będzie wyposażony w aparat o mocy ponad 20 Mpix. Aparat będzie skonstruowany w technologii Pure View. Seria Lumia jest znana z bardzo dobrych aparatów i programów do obróbki grafiki, więc z tej strony wszystko powinno wyglądać bardzo dobrze.

Nokia Lumia 929 - skos

Warto też dodać, że powłoka w końcu nie będzie tandetnym plastikiem, tylko aluminium, co nada elegancji i trwałości temu modelowi. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie cena urządzenia, ale wiadomo, że na razie Nokia Lumia 929 będzie dostępna tylko na rynku amerykańskim. Będzie oczywiście działała na systemie Windows 8, co mnie akurat średnio cieszy.

Bartosz Filipowicz

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?