Newsy
Nowy model konsoli PS4

Sony raz na jakiś czas stara się odświeżać swoje konsole, wprowadzać pewne zmiany, modyfikacje, ulepszenia. Robi to już od wielu lat, niekoniecznie ogłaszając światu zmiany, tym bardziej, że wizualnie praktycznie nic się nie zmienia. Od jakiegoś czasu nowy model (od CUH-1200 wzwyż) konsoli PlayStation 4 sprzedawany na terenie Japonii, ale sukcesywnie Sony napełnia magazyny także w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jego największa zaletą jest mniejsze zużycie energii, przez co też działa dużo ciszej od swojego poprzednika.

Japonia nie musi się martwić o pierwszeństwo dostaw. Cokolwiek to nie jest, z pogranicza elektroniki, praktycznie zawsze dostaniesz to szybciej. Z konsolą rodzimej firmy jest podobnie. Sony jednak stara się uzupełniać magazyny w Stanach Zjednoczonych i Europie, choć jak wiemy, nie jest to łatwy proces. Ilość produkowanych konsol nie poraża, ale znacznie łatwiej jest znaleźć je drogą internetową niż w stacjonarnym sklepie – chodzi o model CUH-1200. Czym jednak różni się od poprzednich edycji?

Nowy model konsoli PS4

fot. Sony

Zmiany niewielkie, ale praktyczne

Właściwie to niewiele się zmieniło. Nowa konsola, choć wizualnie zbliżona do poprzedniczki, jest cała matowa (nie ma charakterystycznego odblasku). Poza tym drobnym detalem, wszystko pozostało po staremu. Istotne zmiany znajdują się w środku. Na anglojęzycznych portalach możemy znaleźć porównanie generowanego hałasu przez stary i nowy model. Z artykułów wyjawia się jeden spójny obraz – model CUH-1200 jest znacznie cichszy od swego poprzednika.

Dzięki kilku modyfikacjom, inżynierom z Sony udało się osiągnąć mniejsze zużycie energii elektrycznej, która to wpływa na mniejszą produkcję ciepła. Mniej ciepła, mniejsze zużycie wentylatorów, a im wolniej się one kręcą, tym jest ciszej. Stare modele PlayStation 4 generują hałas na poziomie 75 dB, a nowe już tylko 62 dB. Różnica jest wyraźna. Dla porównania rozmowa dwóch osób generuje hałas na poziomie 25 dB.

Jeżeli więc miałeś zamiar kupić konsolę PlayStation 4, to warto poszukać najnowszego modelu.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?