Newsy
Telefon Samsung Galaxy S6 Edge
Spis treści
  1. Nowy procesor?

Konferencja Apple jest już za nami. Działo się wiele, a czasami zbyt wiele – za dużo „emejzingu”. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że była ona jedną z ważniejszych dla firmy z nadgryzionym jabłkiem w tle – przynajmniej w ostatnim czasie. Zaprezentowano nowego iPhone 6S i 6S Plus, dlatego też Samsung nie mógł czekać zbyt długo, by wieści o jego nowym flagowcu pozostały w ukryciu. Z oczywistych względów są to jedynie plotki i przypuszczania, ale z doświadczenia wiemy, że są one często kontrolowane przez firmę.

Samsung Galaxy S7 jest już w fazie produkcji? Serwis Sammobile zaraportował, że Koreańczycy przyjęli jak na razie kodową nazwę „Project Lucky”. Nie ma jednak wątpliwości, że nazwa ta odnosi się do ich nowego flagowca. Dlaczego? Ponieważ od dotychczasowej premiery Galaxy S6 minęło już pół roku, a więc dostatecznie dużo czasu, by Samsung zdecydował na konkretne rozwiązania.

Telefon Samsung Galaxy S6 Edge

fot. Samsung

Nowy procesor?

Z doniesień serwisu widać, że Samsung Galaxy S7 miałby zostać wyposażony w 8-rdzeniowy procesor Exynos 8890 oraz w 4 GB pamięci RAM. Nie jest to jednak ostateczny wybór. Koreańczycy myślą też o wykorzystanie procesora Qualcomm Snapdragon 820. Być może więc na rynku pojawią się dwa warianty urządzeń o dwóch różnych procesorach. To całkiem możliwe. Ale możliwe jest też porzucenie jednego z nich na rzecz drugiego, a ostateczna decyzja powinna zostać podjęta po przeprowadzeniu testów wydajnościowych.

Prawdopodobnie nowy flagowiec będzie dostępny z pamięcią UFS 2.0. To świetna wiadomość, ale Samsung zdaje sobie sprawę z tego, że karty microSD są nadal na topie, dlatego szuka jakiegoś rozwiązania, by każdy z użytkowników był zadowolony. Koreańczycy testują też nowy aparat ISOCELL z matrycą 20 megapikseli. Być może on też będzie jednym z elementów nowego Galaxy. Czas pokaże już za niecałe 6 miesięcy.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?