Recenzje Małe AGD
Oral-B Professional 5000 CareTriumph5

Wielu moich znajomych nazywa mnie gadżeciarą… Nie przeczę, że może posiadam w domu więcej sprzętu niż przeciętni użytkownicy, ale nic na to nie poradzę, skoro na rynku co rusz pojawiają się nowości i super okazje. Niektóre z nich nie są wiele warte, ale możemy również znaleźć w gąszczu promocji prawdziwe diamenty, w które warto się zaopatrzyć. Przykładem takiego cudeńka jest szczoteczka elektryczna Oral-B Professional 5000 CareTriumph. Zaraz powiecie, że szczoteczka elektryczna to typowy przykład gadżeciarstwa… Ale akurat dbanie o higienę naszej jamy ustnej jest bardzo istotne. Wszyscy mamy zęby, jak również wszyscy nie przepadamy za wizytami u dentysty… A używanie szczoteczek elektrycznych bądź sonicznych przekłada odwiedziny u stomatologa na późniejsze terminy. Zwłaszcza, że ten model szczoteczki został zaprojektowany przy współpracy z najlepszymi ekspertami w dziedzinie stomatologii. Dlatego uważam, że powinnam polecić wam sprzęt, który moim zdaniem jest godny waszej uwagi i pieniędzy.

Rewelacyjny zestaw

Po przyjściu do domu ze sklepu, oczywiście zabrałam się za rozpakowywanie. W pudełku znalazłam szczoteczkę elektryczną Oral-B Professional 5000 CareTriumph, cztery wymienne końcówki czyszczące, przenośną ładowarkę, stację akumulatorową wraz z pojemnikiem na końcówki, świetny bezprzewodowy wyświetlacz SmartGuide (tak, to urządzono podchodzi już pod kategorię gadżetów ;)) oraz podróżne etui przeznaczone dla szczoteczki i końcówek. Warto tutaj dodać, że przy użyciu tego modelu mamy do wyboru aż siedem końcówek czyszczących (cztery w zestawie, trzy pozostałe do kupienia oddzielnie). Ja pozostałam przy podstawowych i w zupełności mi wystarczają. Po przeczytaniu instrukcji dowiedziałam się, że przed pierwszym użyciem, szczoteczkę należy ładować przez 10 godzin. Postanowiłam ładować ją przez całą noc (wtedy czas mi szybciej zleci). Następnego dnia moje zęby stały się znacznie szczęśliwsze 😉

Oral-B Professional 5000 CareTriump4

10596688_775995085784922_1698806329_o

Opcja dla każdego

Podczas ładowania szczoteczki obejrzałam pozostałe akcesoria dołączone do zestawu. Najpierw przyjrzałam się dokładnie wyświetlaczowi SmartGuide. Posiada specjalnie mocowanie, dzięki któremu możemy przyczepić go w dowolnym miejscu w łazience (np. przy lustrze). To naprawdę super gadżet z innowacyjnym oprogramowaniem. Kiedy nie myjemy zębów i znajduje się w stanie bezczynności, wyświetla się na nim zegar. Powiem szczerze, że podczas porannego szykowania się do pracy, taki dyskretny zegarek bardzo się przydaje. Natomiast kiedy SmartGuide jest uruchomiony pomaga w przyswojeniu sobie optymalnych nawyków czyszczenia zębów oraz stanowi świetną motywację do dokładniejszego mycia zębów. Działa to mnie więcej tak. Dzielimy naszą jamę ustną na cztery części. Wtedy timer wyświetla czas mycia poszczególnych ćwiartek, po wyczyszczeniu każdej z nich podświetla jedną z czterech części uśmiechniętej buźki (zaleca się dwu- minutowe mycie każdej ćwiartki, ale możemy zaprogramować SmatrGuide również na inny limit czasowy). Dzięki tej technice mamy pewność, że nasze zęby są umyte równomiernie i najbardziej optymalnie.

10605514_775993962451701_429698515_o

Końcówki czyszczące składają się ze specjalnie ułożonych włókien, dzięki czemu docierają nawet w trudno dostępne miejsca i szczeliny międzyzębowe. Dzięki czemu czyszczą o wiele skuteczniej od zwykłej tradycyjnej szczoteczki. Co więcej zestaw zawiera aż cztery końcówki do wyboru, a każda z nich pełni inną funkcję: wybielająca, delikatna, intensywnie czyszcząca, czy polerująca.

Oral-B Professional 5000 CareTriumph3

Sama szczoteczka elektryczna Oral-B Professional 5000 CareTriumph wygląda całkiem nieźle. Nie powstydziłby się jej nawet taki gadżetomianiak jak ja. Ma bardzo oryginalny biało – szary design. W większości pokryta jest specjalną antypoślizgową gumą, dlatego bardzo dobrze leży w dłoni. Co więcej jest bardzo lekka, co czyni z niej bardzo poręczny sprzęt.

10588213_775994445784986_1119931556_o

10587121_775994762451621_1601916700_o

Ponad to Oral-B Professional CareTriumph posiada funkcję, która sygnalizuje zbyt mocny nacisk na zęby podczas mycia, poprzez podświetlanie czerwonej diody znajdującej się na rączce szczoteczki. Bardzo przydatny pomysł dla nadgorliwych… Dzięki temu nie podrażnimy naszych dziąseł i unikniemy przykrego krwawienia.

Główną zaletą tej elektrycznej szczoteczki jest jej system 3D Action, który charakteryzuje się ponad 8800 ruchami oscylacyjno rotacyjnymi (obrotowymi) na minutę oraz 40000 ruchami pulsacyjnymi na minutę. Dzięki ruchom obrotowym (oscylacyjno – rotacyjnym) oraz pulsacyjnym (do przodu i do tyłu), szczoteczka delikatnie obluzowuje płytkę nazębną, co umożliwia perfekcyjne pozbywanie się osadu. Uwierzcie, że nie ma chyba szczoteczki równie dokładnej jak ta. Po prostu czyści zęby z każdej możliwej strony!

Przejdźmy do testowania

Nazajutrz, kiedy szczoteczka była już naładowana i gotowa do użycia, rozpoczęłam proces testowania. Przy pierwszych wibracjach poczułam się dziwnie (może dlatego, że jest to najszybsza szczoteczka firmy Oral B), ale po minucie mycia, wiedziałam już, że nie pożałuję mojej decyzji. Czyściłam zęby przy użyciu timera ustawionego – zgodnie z zaleceniami – na dwie minuty. Efekty były wprost powalające. Chyba nigdy w moim całym życiu nie miałam czystszych zębów. Czułam to pod językiem i widziałam w lustrze. Nie musiałam nawet poprawiać rezultatów nicią dentystyczną, a praktycznie w ogóle nie posiadam szczelin pomiędzy zębami (więc jak coś wejdzie pomiędzy nie, bardzo trudno to wyciągnąć). Kiedy poszłam do pracy, dosłownie nie mogłam przestać się szczerzyć ;). Podczas następnych myć próbowałam innych trybów szczotkowania, ponieważ szczoteczka Oral-B Professional 5000 posiada ich aż pięć: Daily Clean (codzienna pielęgnacja), Deep Clean (dokładne czyszczenie), Sensitive (delikatne mycie wrażliwych zębów), Whitening (tryb wybielający) oraz Massage (tryb masujący dziąsła). Przy każdym z kolejnych trybów szczotkowania odkrywałam inne właściwości tej niezwykłej szczoteczki elektrycznej. Każdy z nich jest inny, ale wszystkie myją zęby niewiarygodnie dokładnie. Osobiście upodobałam sobie tryb wybielający, ponieważ piję w ciągu dnia dużo kawy. Jednak każdy z nas znajdzie tryb odpowiednio dostosowany dla swoich potrzeb.

Dodatkowym plusem jest to, że może jej używać więcej niż jedna osoba. Wystarczy tylko zamienić jedną końcówkę czyszczącą na drugą i jest gotowa do ponownego użycia. Bardzo pożyteczne rozwiązanie podczas dłuższych wypadów poza dom. Każdy pakuje swoją końcóweczkę i w drogę! Nie musimy też przejmować się, czy aby czasem nasza szczoteczka się nie rozładuje, ponieważ jedno 10-godzinne ładowanie powinno spokojnie wystarczyć na kolejne 8 – 10 dni. Przy dłuższych wyjazdach, możemy wziąć ze sobą ładowarkę.

Nie oddam, nie zamienię!

Z biegiem czasu moje zęby stały się zdrowsze i bielsze. Jednak uważam, że jeśli chcemy faktycznie pozbyć się przebarwień (zwłaszcza po kawie), przyda nam się również lepsza pasta do mycia zębów. Nawet moi znajomi już po paru tygodniach zauważyli, że mam ładniejszy uśmiech ;). To chyba ucieszyło mnie najbardziej, a zarazem przekonało, że szczoteczka elektryczna Oral-B Professional 5000 CareTriumph była strzałem w dziesiątkę. Teraz nie wyobrażam sobie używania tradycyjnej szczoteczki. Dzięki pojemnemu etui zabieram ją ze sobą na wakacje, długie weekendy, a nawet do pracy. Z czystym sumieniem polecam wszystkim, którzy chcą błyszczeć zdrowym i śnieżnobiałym uśmiechem (oraz rzadziej chodzić do dentysty).

Ida

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?