Recenzje AGD
Piekarnik do zabudowy Amica Fusion EBF6521AA

Lubię gotować i staram się to robić jak najczęściej, choć przyznam szczerze, że nie zawsze wychodzi to w takim stopniu, jakbym tego oczekiwał. Mogę zacząć wymieniać czynniki, które uniemożliwiają mi rozwinąć tę cudowną pasję, ale z drugiej strony, jaki miałoby to sens? Lepiej skupić się na pozytywach, a raczej na chwilach, które poświęcam na gotowanie. Wbrew pozorom, przyrządzanie potraw nie jest łatwym zadaniem. Potrzeba miesięcy lub lat praktyk, by przyrządzać dania, które wywołają euforię wśród konsumujących gości. Później, jak to zwykle bywa, nastawiamy się na grad pytań, które brzmią mniej więcej w ten sposób: „Jak to przyrządziłeś? Przecież to takie dobre!”, „Koniecznie zdradź mi swój przepis! Proszę!”, „Sam to przyrządziłeś?! Niemożliwe!”.

Często jednak zapominamy, że nie mniej ważne w przyrządzaniu potraw, są narzędzia naszej codziennej pracy. Kucharz nie wyobraża sobie gotowania bez wcześniej przygotowanych materiałów – w tym narządzi, takich jak choćby nóż. Wszystko musi być starannie przygotowane, dokładnie umyte – wtedy można działać. Narzędzia pracy, będą zależeć od tego, jakie danie będziemy chcieli przygotować. Osobiście, stawiam na potrawy z piekarnika. Bardzo je lubię – szczególnie kurczaka z rożna. Aby jednak przyrządzić coś z piekarnika, należałoby go najpierw posiadać. Być może wielu z was stoi teraz przed wyborem jednego z nich. Dziś postaram się pomóc niezdecydowanym. Myślę, że piekarnik (przeznaczony do zabudowy) Amica Fusion EBF6521AA pasuje tu jak ulał.

Piekarnik do zabudowy Amica Fusion EBF6521AA

Wygląd i konstrukcja urządzenia

Przyznam szczerze, że piekarnik Amica Fusion EBF6521AA wywarł na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie. Niejednokrotnie wspominałem już, że lubię produkty Amica, choć większość z nich nie należy do ideału pod względem wyglądu – być może trzeba byłoby zmienić pracowników odpowiedzialnych za design? Nie jestem jednak estetą, więc z reguły nawet przeciętnie wyglądające urządzenia robią na mnie jakieś wrażenie – małe bo małe, ale zawsze coś. Obecnie recenzowany piekarnik Amica wygląda inaczej od tego, co zdążyłem już zaobserwować w produktach polskiego producenta. Jest lepiej i widać poprawę.

Na co zwróciłem szczególną uwagę? Przede wszystkim na chromowane pokrętła. Są naprawdę piękne! Poza tym, prezentują się idealnie na srebrno-stalowym froncie. Choć nie brak tu czerni, to wszystko jakoś się uzupełnia, wygląda to dość sensownie. Widać, że wcześniej negowani przeze mnie pracownicy (odpowiedzialni za wygląd), poprawili się.

Bardzo spodobał mi się pomysł z umiejscowieniem loga. Producent doszedł do wniosku, że nadeszła pora na eksperymenty. Jednak bardziej prawdopodobne wydaje się być to, że logo z jakiś niewyjaśnionych mi powodów, nie mogło być nałożone na czarną powierzchnię (czy to górną, czy dolną). Logotyp producenta znajduje się na rączce – widać go wyraźnie, ponieważ umiejscowiono go na czarnym tle. Prawda, że wygląda to pięknie? Ten nowoczesny styl bardzo mi się podoba, choć zwykle musi minąć trochę czasu, zanim przyzwyczaję się do nowości, jakimi raczą nas producenci sprzętów elektronicznych – np. futurystycznie wyglądające pralki Samsunga.

Co mogę jeszcze powiedzieć na temat wyglądu Amica Fusion EBF6521AA? W zasadzie niewiele. Piekarnik wydaje się być „zgrabny”, nowoczesny i dobrze rokuje na przyszłość – w sensie wizerunkowo. Kupując ten model mamy w zasadzie pewność, że za kilka lat dalej będzie cieszyć nasze oczy – o ile w tym czasie się nie zepsuje.

Chromowane pokrętła Amica EBF6521AA

Specyfikacja i wyposażenie

Ważniejsze od wyglądu jest to, jak dany sprzęt sprawuje się w codziennym użytkowaniu. Być może piekarnik nie będzie używany codziennie, a przynajmniej nikt ze znanych mi osób tak nie robi, ale ważne jest to by mieć świadomość jego mocy, możliwości, czy dodatkowej funkcjonalności. Po kilkudniowym teście stwierdziłem, że Amica Fusion EBF6521AA nie skrywa już dla mnie żadnej tajemnicy. Publicznie go więc obnażę.

Na początku warto wspomnieć o wymiarach urządzenia – 59,5 x 59,5 x 57,5 cm. Trzeba przyznać, że jest są one standardowe – być może różnią się milimetrami – więc nie powinno być problemów z montażem w miejscu po starym piekarniku (też zabudowywanym). Poza tym, piekarnik jest lekki, choć ciężko jest mi ocenić dokładną wagę – mniej więcej waży około 13 kilogramów.

Producent postarał się o to, by w środku piekarnika nie zabrakło miejsca na większe potrawy. Recenzowany model (EBF6521AA) jest w stanie pomieścić, aż 66 litrów – to wynik, który mieści się ponad normą. Osobiście, nie uświadczyłem problemów ze zmieszczeniem w środku dużej kaczki – a była sporych rozmiarów.

Pod względem wykorzystania energii nie jest najgorzej, choć przyznam szczerze, że liczyłem na więcej. Klasa energetyczna urządzenia została ustalona na ocenę A. Nie jest to więc nic nadzwyczajnego, zwłaszcza, że w podobnej cenie urządzenia, możemy wybrać bardziej ekonomiczny model. Niby różnica nie jest duża, ale w pewnym sensie jest niesmak. Amica mogło być lepiej!

W dodatkowym wyposażeniu otrzymujemy: 1 półkę siatkową, 2 półki blaszane.

wnętrze piekarnika Amica EBF6521AA

Funkcje i opcje

Model EBF6521AA to także przydatne opcje i dodatkowa funkcjonalność. Choć zabrakło, cenionych przeze mnie, funkcji – np. brak termosondy – to w dalszym ciągu mogę przyznać, że otrzymujemy wiele. Przede wszystkim otrzymujemy przydatną funkcję termoobiegu. Nie bez znaczenia jest też opcja grilla.

Ciekawostką zdaje się być zastosowanie specjalnego zabezpieczenia na drzwiczki. Wspomniane zabezpieczeni pozwala nam uniknąć przykrego problemu, jakim jest oparzenie. W czasie pracy piekarnik rozgrzewa się do dużej temperatury, więc ryzyko oparzenia wzrasta – w piekarnikach bez ochrony. To całkiem przydatne zwłaszcza, gdy w domu są dzieci.

Poza tym, piekarnik został wyposażony w aż 8 przydatnych funkcji. Funkcje dodatkowe to: automatyczne programowanie, szybki nagrzew, wyświetlacz elektroniczny.

Podsumowanie

Piekarnik do zabudowy Amica Fusion EBF6521AA jest ciekawie zaprojektowanym urządzeniem. Oryginalny wygląd, efektywne wykończenie i jakość materiałów – to same plusy urządzenia. Niestety, ale są też i wady. Klasa energetyczna jest niższa niż tego oczekiwałem. Myślę jednak, że byłby to dobry piekarnik dla osób, które wymagają nowoczesnej stylistyki, a także niezachwycającej, ale dobrze prezentującej się specyfikacji technicznej. Nie zapominajmy przy tym, że piekarniki prezentowane przez konkurencyjnych producentów też do najgorszych nie należą. Oj, to będzie trudny wybór.

Zainteresował Cię ten produkt? Zamów go w sklepie OleOle!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?