Newsy
PlayStation 4 z projektorem
Spis treści
  1. Mobilność i cena

PlayStation 4 wydaje się być w tej chwili najlepszą konsolą na rynku. Coraz lepiej prezentuje się konsol Microsoftu i wcześniej opisana przez nas kompatybilność wsteczna, jednak wydaje się to wciąż za mało by zagrozić pozycji Japończyków. Sony zdaje sobie sprawę, że musi robić wszystko by utrzymać popyt. Z tego też względu raz na jakiś czas wprowadza nowości – większość softwarowych w systemie konsoli. Tym razem stawia na nowy gadżet w postaci przenośnego projektora, który mógłby zastąpić telewizor. To projekt przyszłości, ale wcześniej czy później pojawi się na rynku. Pytanie z jakim skutkiem dla klientów?

PlayStation 4 z projektorem

fot. google.com

Mobilność i cena

Mobilny projektor to z całą pewnością świetny pomysł, o ile cenowo będzie się opłacać. Rozumiem, że Sony chce trafić w odpowiedni target, ale jeśli cena zwiedzie – będzie zbyt wysoka – to projekt także. Z przecieków wiadomo, że cena może wynieść około 300 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki przy obecnym kursie da około 1200 złotych. Jak dla mnie zdecydowanie za dużo, ale widocznie nie wliczam się do targetu. Choć cena nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, to jednak przenośna wersja projektora z wbudowaną baterią, z bardzo dobrymi parametrami, będzie z pewnością zbliżona do przytoczonych wcześniej kalkulacji.

Pod względem wielkości sprzęt ma być zbliżony do przeciętnego smartfona. Z tego też względu będzie oparty o technologię laserową. Projektor będzie w stanie wyświetlić obraz o wielkości 120 cali – ponad przeciętny rozmiar telewizora? – o rozdzielczości Full HD. Urządzenie ma być również wyposażone w auto focus, free focus oraz port HDMI, a także umożliwi połączenie przez MHL. Wbudowany akumulator ma wystarczyć na około 2-3 godziny pracy.

Projektor do PS 4

fot. google.com

Wychodząc obronną ręka Japończycy twierdzą, że urządzenie ma być peryferyjne dla właścicieli konsoli. Ot tak dodatkowe akcesorium do konsoli, ale w tym przypadku całkiem drogie, o ile cenowa prognoza się sprawdzi. Miejmy jednak nadzieję, że nie i że sprzęt, będzie bardziej dla „ludzi”.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?