Newsy
google-play

Koniec roku to zawsze czas podsumowań. Nie ominęły one także firmy Google. Potentat internetowy ogłosił ranking najlepszych aplikacji 2014 roku. Zestawienie jest dość pokaźne – zawiera aż 80 pozycji. W sklepie Google udostępniono nawet specjalną sekcję : Najlepsze aplikacje 2014 roku. Warto tam zaglądnąć – zwłaszcza, że większość pozycji jest bezpłatna.

 

Grudzień to bez wątpienia okres wszelkiego rodzaju podsumowań i ocen czasu, który upłynął. Trzeba przyznać, że w 2014 roku do sklepu Google trafiło wiele programów – lepszych i gorszych. Jednak wniosek jaki nasuwa się po przejrzeniu czołówki listy mówi, że dobre programy robią głównie giganci – zabrakło jakiegoś spektakularnego debiutu. I tak na czele rankingu znajdziemy np. Skype,  Mailbox od Dropboxa, Ceneo czy Automapę. Wyróżnione zostały aplikacje dla każdej grupy wiekowej – coś ciekawego dla siebie znajdą tu zarówno dzieci, jak i dorośli.

Najprzyjemniejszą informacją związaną z zaprezentowanym przez Google rankingiem jest fakt, że większość zawartych w nim programów jest darmowa. Co więcej, zestawienie nie jest identyczne dla całego świata. Każdy kraj dostał swoją listę, w końcu wiele aplikacji powstało z myślą o Polakach. W polskiej odsłonie googlowego rankingu można doliczyć się  tylko około 8 płatnych aplikacji, z pozostałych do woli i bezpłatnie,  może korzystać każdy użytkownik telefonu z zielonym robotem na pokładzie – tym bardziej warto zerknąć i znaleźć coś dla siebie.

Fani Androida nie powinni mieć problemów w wyborze i w odnalezieniu interesującej ich pozycji. Sekcja stworzona w “google” sklepie jest przejrzysta i łatwo się po niej poruszać.

Najlepsze aplikacje 2014 - Aplikacje Android w Google Play - Mozilla Firefox_2014-12-05_16-44-05

Na polskiej liście najlepszych aplikacji na Androida w 2014 roku znajdziecie takie pozycje jak:

Allegro – najbardziej znany polski portal aukcyjny

ipla – aplikacja VOD od Polsatu

Yanosik – nawigacja, w której użytkownicy oznaczają zdarzenia na drodze (dzięki oznaczaniu fotoradarów pozwala uniknąć niechcianych zdjęć)

Wunderlist – aplikacja dla zapominalskich, która pozwala zorganizować czas i listę rzeczy do wykonania

SwiftKey – sympatyczna klawiatura na Androida

Uber – pomaga zamówić taksówkę, a dzięki promocyjnym kodom podróżowanie będzie dużo mniejszym obciążeniem dla portfela

Mailbox – jedna z ciekawszych propozycji dotyczących obsługi poczty e-mail

OLX – portal z ogłoszeniami (kiedyś tablica.pl)

IFTTT – potężna aplikacja do definiowania konkretnych zachowań telefonu.

To oczywiście nie wszystko. Pełną listę znajdziecie nastronie sklepu Google Play.

Zachęcamy do korzystania – naprawdę warto!

Ula Moczek

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?