Newsy
raven_logo

Nie będę ukrywał, że nie jestem znawcą czajników elektrycznych. Dla mnie jest to przede wszystkim pojemnik, który ma grzać wodę. A gdy dodatkowo dobrze wygląda i niewiele kosztuje – tym lepiej dla niego. Oczywiście znam największe firmy zajmujące się tymi urządzeniami, bo najczęściej są to technologiczne giganty, które zajmują się także innym sprzętem. Tym razem trafiłem jednak na nową markę, Raven, która postanowiła się specjalizować w małym, kuchennym AGD, a w szczególności – czajnikach elektrycznych.

Raven EC001

Szybki rzut oka na ofertę i doskonale widać z czym mamy do czynienia – tanie, ale dobre jakościowo urządzenia, z designem, który od razu przykuwa wzrok. Fajne zestawienie kolorów dobrze wypełnia przestrzeń w kuchni, wykończenia wyglądają na solidne, a całość prezentuje się elegancko i nowocześnie zarazem. Czyli tak, jak chciałbym, żeby wyglądała moja kuchnia (chociaż patrząc na nią czuję, że to jeszcze bardzo daleka droga… 😉 ).

W ofercie Raven można znaleźć na razie trzy czajniki. Wszystkie mają powiększoną objętość, dzięki czemu mieszczą aż 1,7 litra wody, co jest doskonałym rozwiązaniem dla większej rodziny, bądź w przypadku pojawienia się gości. Płaskie gałki grzewcze, w które wyposażone są urządzenia, pozwalają na zagotowanie nawet minimalnej ilości wody, co przydaje się gdy chcemy zaoszczędzić na czasie. Wszystkie czajniki zainstalowane są na obrotowej podstawie, która zwiększa komfort użytkowania urządzeń. Oczywiście o wyposażeniu w miernik ilości wody czy samoczynnym wyłączaniu się po zagotowaniu wody nie ma nawet co wspominać – to absolutny standard, w który urządzenia Raven są też oczywiście wyposażone.

Raven EC002

Najtańszy model, EC001 jest zrobiony z plastyku, i ma kolor mlecznobiały. Raczej standardowe urządzenie dla osób, które nie chcą wydawać na czajnik elektryczny więcej niż 100zł. Posiada wyjmowany filtr i zabezpieczenie przed przegrzaniem się (zresztą pozostałe też to posiadają). Dodatkowo wyposażony jest w wewnętrzne podświetlenie, dzięki czemu efekt wizualny podczas gotowania wody jest naprawdę przyjemny.

Model EC002 to czarny czajnik ze srebrnymi elementami, zrobionymi ze stali nierdzewnej. Daje to nie tylko lepszy wygląd czajnikowi, ale przede wszystkim wzmacnia jego konstrukcję i zwiększa jakość. Można być pewnym, że posłuży długie lata. Nic więc dziwnego, że cena jest większa niż poprzedniego modelu, jednak nie na tyle, żeby boleśnie odczuł to nasz portfel.

Ostatni model, najdroższy, ale ciągle zamykający się w 150zł, to EC003. Zrobiony całkowicie ze stali nierdzewnej, ma srebrny, metaliczny kolor i wygląda po prostu świetnie. Jest bardzo wytrzymały, a dzięki wyglądowi pasuje w zasadzie do każdej kuchni. Idealny wybór dla osób ceniących sobie dobrą jakość wykonania.

Raven EC003

Na koniec dodam tylko, że wszystkie czajniki mają 2-letnią gwarancję, więc wszelkie problemy, można szybko i bezproblemowo rozwiązać w serwisie. Chociaż te nie powinny być zbyt częste!

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?