Recenzje Małe AGD
RQ1145_16-A1P-global-001-624x325

Philips SensoTouch RQ1145

Od kliku lat szukam sposobu na szybkie poranne golenie brody. Niestety, natura obdarzyła mnie mocnym zarostem na twarzy, który dość szybko rośnie i co drugi dzień jestem zmuszony stać przed lustrem. Testowałem już maszynki “jednorazowe” tańsze z dwoma i trzema ostrzami, jak i najdroższe z pięcioma ostrzami. Efekt golenia był zadowalający, maszynki „jednorazówki” są dokładne, ale szybko się tępią, w rozliczeniu miesięcznym są bardzo kosztowne i często trzeba je wymieniać. W swoim życiu miałem już kilka golarek elektrycznych. Urządzenia, które testowałem do tej pory, były głośne i nie goliły dokładnie, przy moim zaroście spędzałem ponad 30 minut przed lustrem i efekt nie był zadowalający,a skóra na szyi była czerwona i podrażniona.

Pierwsze wrażenie

Philips SensoTouch RQ1145

Gdy otrzymałem golarkę Philips SensoTouch RQ1145 ucieszyłem się, golarka na pudełku prezentuje się doskonale. Trzy duże ruchome głowice, nowoczesny i ergonomiczny kształt dopasowany do dłoni, widać że urządzenie zostało dobrze zaprojektowane. Pomyślałem, w końcu znalazłem sprzęt, który spełni moje oczekiwania. Sama nazwa SensoTouch wskazuje, że urządzenie jest dokładne i swoją pracą nie podrażnia skóry, do tej pory miałem inne skojarzenia ze słowem golarka.

W pudełku znajdziemy golarkę SensoTouch RQ1145, stację dokującą do ładowania, kabel zasilający, szczoteczkę do czyszczenia pozostałości po goleniu i kilka instrukcji.  Po rozpakowaniu golarkę włożyłem do stacji dokującej i podpiąłem urządzenie do sieci. Golarka po godzinie ładowania zasygnalizowała zielonym światełkiem gotowość do pracy, szok. Golarki, które miałem do tej pory ładowały się po 12 godzin, brakowało im diody wskazującej stan naładowania, przez co nigdy nie byłem pewny czy była naładowana w 100%.

WskaźnikiWskaźniki które widzimy na urządzeniu to stan naładowania i rozładowania baterii oraz stan blokady.

Maszynka nie ma standardowego gniazda ładowania, które po kontakcie z wodą może powodować zwarcie urządzenia. W SensoTouch zastosowano dwa konektory (wypustki) po lewej i po prawej stronie po jednym, mniej więcej w połowie wysokości. Dzięki którym nie ma możliwości jednoczesnego połączenia między nimi, co mogłoby spowodować zwarcie.

Pierwsze golenie

Golarka Philips SensoTouch naszpikowana jest technologiami, chciałem opisać kilka z nich.
system dualprecision
System DualPrecision to system podwójnych ostrzy w głowicy, który unosi włosy i przycina je na linii skóry, zapewniając dokładniejsze golenie. Po dotknięciu do twarzy trzy głowice delikatnie ucinają włoski nie podrażniając skóry. Głowice wprowadzone w ruch pracują bardzo cicho, jest to wielka zaleta tego urządzenia. Golarki, które spotkałem do tej pory były bardzo głośne i wyłączałem je po kilku minutach golenia ze względu na hałas jakie wydają.

Uszczelnienia AquatecZastosowanie w golarce Philips uszczelnienia Aquatec pozwalają wybrać sposób golenia. Można zdecydować się na wygodne golenie na sucho lub odświeżające golenie na mokro z użyciem wody, żelu lub pianki, tak by dodatkowo ochronić skórę. Pierwszy raz spróbowałem ogolić się po zwilżeniu twarzy wodą i muszę przyznać, że golenie sprawiło mi jeszcze większą przyjemność i skóra była dodatkowo nawilżona i odświeżona.

Czyszczenie urządzenia
Czyszczenie urządzenia po użyciu jest banalnie proste, otwieramy głowicę i zanurzamy ostrza jak i samą golarkę pod wodą. Kolejny plus tej golarki – łatwość w codziennym użytkowaniu.
Dodatkowo technologia SkinGlide zmniejsza tarcie i pozwalająca na płynny ruch głowic wzdłuż skóry, zapewniając równomiernie golenie na policzkach jak i w trudniej dostępnych miejscach na szyi.

System GyroFlex 2DSystem GyroFlex 2D zapewnia dokładne dopasowanie ostrzy do kształtu twarzy i przy mniejszym nacisku noży powoduje mniej podrażnień skóry. Ruchome głowice dokładnie przylegają do skóry podczas golenia i nawet w najbardziej niedostępnych miejscach maszynka radzi sobie wyśmienicie.

Podczas podróży można wykorzystać funkcję blokady urządzenia, dzięki której maszynka nie włączy się kiedy tego nie chcemy i nie rozładuje nam się w czasie gdy tego nie chcemy i będzie nadal naładowana gdy wyjmiemy ją z torby podróżnej.

Długość pracy na jednym ładowaniu

Producent zapewnia, że akumulator wytrzyma do 14 goleń. Testowana maszynka w moim przypadku wytrzymała 12 goleń. Według mnie pojemność akumulatora jest wystarczająca. Prawie przez miesiąc nie ładowałem golarki, zapomniałem, że jest na akumulator :).

Wcześniej miałem do czynienia z maszynkami elektrycznymi innego także znanego producenta i po 2-3 goleniach musiałem golarkę podłączyć na co najmniej 10 godzin.

Po kilku dniach używania, doszedłem do takiej wprawy, że 5 minut wystarczyło, żeby się dokładnie ogolić, przez co mogłem dłużej pospać w łóżeczku.

Wymienne ostrza

Po zużyciu głowic możemy dokupić ostrza do golarki Philips SensoTouch RQ1145, więc golarka może nam służyć na lata. Po wymianie ostrzy golarka znowu pracuje jak nowa.

Ocena końcowa

Testowanie golarki Philips SensoTouch RQ1145 było dla mnie przyjemnością. Wreszcie otrzymałem to co chciałem, ciche urządzenie, które dokładnie goli nawet w zakamarkach na szyi.

Golarka jest zaprojektowania od początku do końca z głowa, widać, że projektant dużo czasu spędził nad urządzeniem. Wygląd jak i przyjemność z używania golarki SensoTouch jest na najwyższym poziomie. Moim zdaniem warto zainwestować w golarkę Philips ze względu na dokładność i wodoszczelność urządzenia.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

  • noir

    To recenzja czy opis ze strony producenta? Po miesiącu użytkowania bardzo mało przemyśleń co do precyzji głowicy i dokładności golenia. Jak się goli długi i krótki zarost, czy zostawia niedogolone miejsca np. w okolicach szczęki przy uchu itd.

    • Witam, golarkę stosuję tylko do krótkiego zarostu (1 – 2 dni) wtedy radzi sobie świetnie i goli dokładnie nawet w zakamarkach przy uszach. Przy dłuższym zaroście daje sobie radę, ale wolę wybrać maszynki jednorazowe. Do recenzji użyłem zdjęć ze strony producenta, nie mam profesjonalnego aparatu i zdjęcia wyszły mi kiepskie :) Jak chcesz o coś jeszcze zapytać to pytaj śmiało, postaram się pomóc. Pozdrawiam.

  • Nie wrzucamy opisów od producenta a niezależne recenzje. Autor powinien odnieść się co do pytania technicznego w najbliższym czasie.