Newsy
Tomb Raider

Tomb Raider to seria na tyle kultowa i stara, że praktycznie nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Zna ją każdy, a kto grał ten wie, że jest to jedna z najlepszych gier przygodowych ostatniej dekady. Seria miała swoje wzloty i upadki, ale ostatnia część dowiodła (wyniki sprzedaży), że Lara Croft dalej ma w sobie to coś, co nie pozwala oderwać się od ekranu i bynajmniej nie chodzi tu o jej seksapil.

 

Tomb Raider

fot. producenta

Tym bardziej, prawdopodobnie wszystkich fanów, ucieszył fakt, że ostatnia odsłona nie miała być ostatnią. Zapowiedziano kontynuację i gdyby nie informacja o tym, że gra trafi na wyłączność do czytników konsol Xbox One, prawdopodobnie większość zareagowałaby z większą radością. Dziś wiemy jednak, że Rise of the Tomb Raider zostanie wydane także na PC i PS4!

Z pewnością warto było czekać na tą wiadomość, bo choć pierwotnie informowano, że gra zostanie wypuszczona jedynie na Xbox One, to jednak nikt w to do końca nie wierzył. To nie pierwszy i zapewne nie ostatni taki przypadek, kiedy to producent decyduje się na czasową wyłączność dla danej konsoli. Jak zawsze, chodzi o pieniądze.

Trochę poczekamy…

Najważniejszą informacją wydaje się być to, że Rise of the Tomb Raider zmierza na inne platformy, ale niemniej istotny jest termin wydania. O ile użytkownicy konsol Xbox One będą mieli okazję zagrać w najnowsze przygody Lary już w listopadzie tego roku, o tyle reszta musi poczekać. I to nie mało.

PC-etowi gracze zagrają już na początku przyszłego roku, a posiadacze konsol PlayStation 4 będą musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać do okresu świątecznego w przyszłym roku. Sporo czasu, co? Termin wydania gry na PC jest znośny. W przypadku konsoli od Sony wygląda to dużo gorzej. Nie każdy wytrzyma. Szczególnie jeśli ktoś jest fanem przygód pięknej, aczkolwiek nieco młodszej już pani archeolog.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?