Recenzje Konsole i gry
gra Rob n Roll

Rob n Roll to gra, w której postawiono nacisk głównie na refleks i umiejętność logicznego myślenia. Tak, w tej grze liczy się nie tylko zwinność naszych palców, ale także i prawidłowo podjęte decyzje, najczęściej logiczne decyzje.

W zasadzie rozgrywka nie jest zbyt skomplikowana, gdyż cała zabawa polega na tym, by nasza zamknięta w bańce mysz, zebrała z planszy wszystkie smakołyki, a przy tym nie dała się zauważyć pilnującemu terenu kocurowi. Nic trudnego? Chciałbyś!

W jaki sposób kierujemy naszą myszą? Gra wykorzystuje położenie urządzenia, dzięki czemu przechylanie ekranu jest związane z ruchem naszego futrzaka. Przechylamy do przodu, mysz biegnie do przodu. Przechylamy do tyłu, więc mysz biegnie do tyłu. Identycznie jest z lewą i prawą stroną. Należy jednak uważać, bo ruch naszej skrępowanej w kuli myszy jest nieco ograniczony. Im większego rozpędu nabierze, tym bardziej się ślizga, a więc trudniej jest kontrować ruch.

Sporym utrudnieniem jest także wspomniany wcześniej kocur. Przez większość czasu jego ruchy są znane. Łatwo więc przewidzieć jak się zachowa i kiedy zamierza odbić w lewo lub prawo, choć nie zawsze tak się dzieje. Kiedy więc kocur zrobi jeden z tych nieprzewidzianych ruchów i przyłapie nas na obecności na jego terenie, zaczyna nas gonić, a nam nie pozostaje nic innego jak dać nogę. Na szczęście da się go zgubić, bo nie jest zbyt szybki.

Graficznie Rob n Roll wygląda przyzwoicie, ale zapomnijcie o jakichkolwiek fajerwerkach. To gra prosta, zabawa ma być prosta, więc grafika siłą rzeczy też jest prosta. Ma to swoje plusy – ponieważ zagrać w nią może praktycznie każdy, nawet na starszym tablecie lub smartfonie. Dźwięk jest bez rewelacji, ale najważniejsze, że nie przeszkadza podczas zabawy – zawsze można go wyłączyć. Poza tym to dobra pozycja na chwilę zabawy. Gra dostępna jest na platformę Android oraz iOS.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?