Recenzje Gadżety
Router ZTE MF60

Od chwili otrzymania karty Aero2 naszła mnie ochota na korzystanie z dobrodziejstw bezprzewodowego dostępu do internetu na łonie natury. Miałem jednak spory problem, ponieważ mój smartfon nie obsługuje dodatkowej karty SIM, a tablet nie posiada takiego wejścia. Rozwiązaniem okazał się być przenośny router ZTE MF60, który nie tylko doskonale radzi sobie ze wspomnianą już kartą Aero2, ale także pozwala udostępnić połączenie internetowe aż 8 osobom jednocześnie – poprzez WiFi. Z internetu mogłem więc korzystać nie tylko ja, ale też i moja żona, czy inni znajomi.

Router ZTE MF60 daje możliwość korzystania, jak i współdzielenia mobilnego internetu 3G w technologi HSPA+. Dla wielu w tym miejscu byłby produktem przegranym, ponieważ nie uświadczymy tu wsparcia LTE. Fakt, demonem prędkości to on nie jest, ale do korzystania z bezpłatnego internetu mobilnego, jakim jest Aero2 sprawdza się doskonale. ZTE MF60 posiada wyświetlacz, który informuje nas o statusie połączenia z siecią, zasięgiem, ilością połączonych urządzeń, jak i poziomem naładowania baterii.

Z boku urządzenia znajdziemy wejście na antenę, którą można nabyć dodatkowo – ale nie jest to konieczne – zwiększając za jej pomocą zasięg sieci. Znajdziemy też wejście na kartę microSD, dzięki czemu można współdzielić pliki po sieci z innymi urządzeniami. Router ZTE MF60 pozwala na około 3-4 godziny pracy na jednym naładowaniu. Co ciekawe, bateria znajdująca się w urządzeniu jest wymienialna. Nie będzie więc problemu, by ją wymienić, jeżeli zacznie się zużywać, co trzeba zaliczyć na plus.

Zastrzeżeń nie mam też co do jakości wykonania, choć trzeba mieć na uwadze to, że po jakimś czasie błyszcząca czarna powłoka zacznie się rysować. W moim przypadku, już po kilku dniach użytkowania, na plastiku uświadczyłem liczne mikrorysy. Ogólnie jestem zadowolony ze swojego wyboru. Jest to tani, a przede wszystkim prosty w obsłudze router mobilny, którego ze względu na potrzebę wykorzystania Aero2, nie zamieniłbym na nic innego.

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?